Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ayıya Bindiği Anı Yansıttığı Sanılarak Paylaşılan Görseller Dijital Düzenleme İçeriyor

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “fotoşop” yardımıyla bir ayıya bindirildiği görseller sosyal medyada yaygın şekilde paylaşıldığı herkesin malumu.

 

putin ayi fotosop

 

putin ayi

 

Söz konusu görsel, Vladimir Putin’in 2009 yılında Sibirya tatilinde kaydedilen at üstündeki fotoğrafı kullanılarak montajlanmış.

 

Embed from Getty Images

 

putin ayi at photoshop

 

Putin’in devasa büyüklükteki ayıya binmesi” gibi başlıklarla internet sözlüklerinde, forumlarında ve Youtube’de paylaşılan video, bir ayının su kütlesinde koştuğu kayıt üzerine işleme ile oluşturulmuş.

 

 

 

Rusya Devlet Başkanı Putin, söz konusu görsele ilişkin yaptığı açıklamada, “İş atmosferinde çok fazla fotoğrafım var ama hiç kimse bunlarla ilgilenmiyor. Ayıya bindiğim fotoğrafları gördüm, ama ben hiçbir zaman ayıya binmedim.demişti.

Spor yapmayı sevdiği bilinen Rus lider, “saklamaya gerek duymadım” dediği üstü çıplak olarak ata bindiği ve balık tuttuğu fotoğraflara ilişkin “Sizin de dediğiniz gibi ‘yarı çıplak’, ‘çıplak’ değil tanrıya şükür. Tatildeyken çalıların arkasına saklanmak için bir gerekçe görmüyorum ve bunun yanlış bir yanı da yok.” ifadelerini kullanmıştı.

 

putin at

 

putin ata binerken

 

Putin, 2010 yılında Franz Josef Toprakları’nda (Franz Josef Land) bir kutup ayısına sarılırken görüntülenmişti.

 

putin ayiya

 

Yorumunuzu yazınız...