Elon Musk’ın Twitter’da Profilinize Kimlerin Baktığını Görebileceğinizi Açıkladığı İddiası Doğru Değil

Elon Musk, Twitter’ın kullanıcıların son 24 saat içinde profillerini kimlerin ziyaret ettiğini görmelerini sağlayacak özelliğin devreye sokulacağı iddiasını yalanladı.

Yanlış İddia

 

Twitter’ı satın aldıktan sonra anlamlı ve anlamsız birçok değişikliğe giden Elon Musk’ın Twitter profilinize kimin girdiğini ve twitlerinizi kimin görüntülediğini göstermeye hazırlandığı iddiası 15 Temmuz 2023 günü dolaşıma girdi.

 

twitterda-profilinize-kimler-bakmis-gorebileceginiz

 

Twitter’ın kullanıcıların son 24 saat içinde profillerini kimlerin ziyaret ettiğini görmelerini sağlayan LinkedIn’e benzer “profil görüntüleyiciler” özelliğini kullanıma sunacağı, Twitter Blue abonelerinin anonim gezinme için “özel profil tarama” özelliğini açmalarına izin verileceği ileri sürülmüş.

 

Ancak, “Elon Musk Twitter’da profilinize kimler bakmış görebileceğinizi açıklamış” gibi cümlelerle paylaşılan iddia (işbu yazı tarihi itibarıyla) gerçeği yansıtmıyor.

 

17 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla sosyal medya platformunun resmî hesaplarından ya da diğer yöneticileri tarafından yapılan Twitter profilinize bakanları öğrenmenin bir yolunun sağlanacağı yönünde bir açıklama bulunmuyor.

 

Elon Musk, konuyla ilgili bir paylaşıma verdiği “not happening“(“olmayacak“) şeklindeki yanıtla Twitter profillerini ziyaret eden kişilerin gösterileceği iddiasını yalanlamış.

 

twitterda-profile-bakanlar-ozelligi-aciklama

 

Hâlihazırda Twitter platformunda başka bir kullanıcının profilini kimin ziyaret ettiğini görmek mümkün değil.

Profil sahipleri de ziyaretçilerinin kimliklerini bilmesinin bir yolu bulunmuyor.

Twitter, profil ziyaretlerini gizli tutar ve kullanıcıların profilinizi ziyaret ettiğini görmeniz için bir bildirim veya rapor sunmamaktadır.

Ancak, Twitter’da paylaştığınız içeriklerin görüntülenme sayılarını ve etkileşimleri görebilirsiniz.

 

Yorumunuzu yazınız...