ABD’nin New York Kentindeki Bir Sinagogun Altında Bulunan Tünelden Çıkarılan Üzeri Kirli Yatağa Ait Sanılan Görsel Yapay Zekâ Uygulaması İle Hazırlanmış

 

 

ABD’nin New York kentinde Brooklyn Crown Heights 770 Eastern Parkway adresinde bulunan “Chabad-Lubavitch World Headquarters” adlı sinagoga 8 Aralık 2024 günü yapılan polis baskınında yasa dışı kazılmış tüneller bulundu.

New York’taki bir sinagogun altında yasa dışı şekilde inşa edilmiş tünellerin ortaya çıkması büyük yankı uyandırdı.

Yahudilerin yoğun olarak kullandığı sinagoga yapılan baskında arbede yaşandı, mukavemet gösteren radikal Ortodoks Yahudiler gözaltına alındı.

Kaçak tünellerin Covid-19 pandemisi döneminde gizlice ibadet edebilmek ya da kadınların gizlice içeri girebilmesi amacıyla kazıldığı gibi iddialar ileri sürüldü.

Dünyanın gündemine oturan baskında tünellerden bebek arabası ve kirli yatakların çıkarılması, organ kaçakçılığı ve çocuk istismarı gibi korkunç iddiaları gündeme getirdi.

 

newyork-sinagog-tunel-kanli-yatak

 

New York’ta sinagogun altında keşfedilen tünele yapılan baskında çıkarılan kirli yatağın basın organlarına yansıdığı süreçte bir görsel daha dolaşıma girdi.

 

 

newyork-sinagog-yatak

 

 

Ortodoks Yahudilerin kirli bir yatağı sırtladığı görülen bir görsel New York’taki polis baskınıyla ilgili haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında kullanıldı.

 

Mehmet Ali Önel (@Mehmetali_Onel):

New York’ta Sinagog’un altında bulunan birbirine bağlı tünellerden çıkarılan kan lekeli yataklar… ABD’de karşılıklı anlaşmazlıklar yüzünden, pedofili dosyalarının ucu açılıyor, birkaç belge, birkaç görüntü servis ediliyor. Ancak hiç bir dosya sonuna kadar aydınlatılmıyor. #EpsteinClientList #JewishTunnels #PizzaGates Taraflar asıl önemli kanıtları ellerinde koz olarak tutuyor. Yakında bu savaş daha da kızışacak, bu pislikler tümüyle ifşa edilecek. Bugünün muteber liderleri, para babaları 5 paralık edilip hapislere atılacak. Ve dünya, büyük kurtarıcı Mesih diye beklediği çağların en büyük fitnesi Deccal’in kucağına atılacak.

“Not: soldaki görüntü meseleyi anlatmak amacıyla yapay zeka ile üretilmiş olabilir. Diğer görüntü orijinal belge olarak gösteriliyor.”

 

 

Sanılanın aksine paylaşılan görsel yapay zekâ uygulaması kullanılarak 8 Ocak 2024 günü New York’ta bir sinagoga yapılan baskında bulunan tünelden çıkarılan yatağa atıfla hazırlanmış.

Basına yansıyan görüntülerle kıyaslandığında Brooklyn sinagogunun altındaki gizli tünelde bulunan yatağın tam olarak doğru bir tasviri olmadığı anlaşılıyor.

Görseldeki Yahudilerin benzer yüz özellikleri, tuhaf el yapıları ve doğal olmayan vücut pozisyonları, yapay zekâ uygulamasıyla oluşturulduğunun emareleri.

 

newyork-sinagog-kirli-yatak

 

Bu tip görseller hakkında ilave bilgi için “Yapay Zekâ Destekli Uygulamalarla Oluşturulan Görseller Nasıl Tespit Edilebilir?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 

Yorumunuzu yazınız...