Anasayfa » Tüm Yazılar » Rapçi Ezhel’in “Kürdistan’ın Başkenti Ankara’dır İstanbul’dur” Sözü

Rapçi Ezhel’in “Kürdistan’ın Başkenti Ankara’dır İstanbul’dur” Sözü

malumatfurusorg
ezhel

 

“Ezhel” adıyla tanınan rapçi Serkan İpekçioğlu, bir Twitter odasında sarf ettiği “Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır İstanbul’dur” sözleri tepkiyle karşılandı.

 

Rapçi Ezhel’in “Can Parti Yorultayı” başlıklı Twitter odasında yaptığı konuşmasından ilgili sözleri şöyleydi:

“Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben bir de Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan’ı ve Kürt halkının şeyini savunuyorum ama bence zaten Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır İstanbul’dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim. Otobüste iki kişi arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum.”

 


Ezhel, Twitter’da yaptığı konuşmada “Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır” sözüne şöyle açıklık getirmiş:

“… Çok değerli bir yandan linçleriniz de hakaretleriniz de. Çünkü hem dediğim gibi arkadaşlar yani bu ülkenin sağ kesiminden çok dediğim gibi bunları söylediğim için ben terörden daha çok korkuyorum. Teröristin bana vereceği tepkiden daha çok korkuyorum. Çünkü elinden bir güç almış olacağız anladın mı? Çünkü bu ülkede her Kürt gurura varlığını sürdürebilip, hem de artık bu ülkesine tekrar güven sahibi olduğunda dediğim gibi yani gerçek zafer bu konuda gerçek zafer bu. Kaç yıldır savaş oluyor. 40 yıldır. Lütfen. Neyse yani umarım bir tık daha anlaşılabilmişimdir. Dediğim gibi belki rahatsız ediyor. ‘Kürdistan kelimesini kullanmak! Ne demek!! Ankara!!!’ Yani ben orada güzel bir şey söylüyorum fark ettin mi bilmiyorum ama. Ben diyorum ki yani bu ülkede bir Kürdistan varsa onun da başkenti Ankara’dır. Biz bunu dediğimiz zaman ne diyecek abi bu insanlar? ‘Hayırrr’. Şey mi diyecek? Sizden bahsetmiyorum. Karşı taraftan bahsediyorum. Şey mi diyecekler? ‘Olamaz bana ne bana ne. Türkler Kürdistan diyemez bize ana dilimizi veremezler’ mi diyecekler Allah aşkına? Biraz da bu açıdan bakmaya çalışın. Ben bu bıkmış gençliğe yeni bir yol göstermek istiyorum. “

 

Bu sözleri nedeniyle terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmakla suçlanan Ezhel, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda sözlerinin bağlamını şöyle açıklamış:

1-sevgili nefret kusan vatandaşlarım. neresi olacak başkent pardon? laflarımı başka yere çekmeyin. söylediğim lafın anlamı şu (gerçi bunu paylaşmayacaksınız ve anlamak istemeyeceksiniz) ülkemizin her bölgesinin başkenti ankara’dır.

 

2- siz bu lafa kızınca sanki bu ülkeyi bölmek istiyormuşsunuz gibi algılanıyor onu da ekleyeyim. düşünsenize abdülhamid han’a terörist dediğinizi falan

 

3-bu floodu umursamayacağınızı da bilerek tekrar yineliyorum. bu ülkeyi bölemezsiniz, ülkemizin güzide bir köşesi olan kürdistan ellerinin de başkenti ANKARADIR. demek istediğim budur teşekkür ederim. buna itirazınız varsa bölücü siz oluyorsunuz

 

4- ne derseniz diyin çok da fifi, ben ülkemi dünyada fişek gibi temsil edip, sizin dünyaya yaymaya çalıştığınız zalim ve ahmak Türk algısını yıkıp yerine zekası ve adaletiyle akla gelen bir Türk imajı çizmek için size rağmen sizin için canla başla çalışacağım

 

ezel-kurdistanin-baskenti-ankara-aciklama

 

Ezhel, şarkılarında uyuşturucuya özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla tutuklanıp beraat ettikten sonra Türkiye’yi terk edip Almanya’da yaşamaya başlamıştı.

 

* İşbu yazı, Instagram üzerinden yöneltilen, Ezhel’in gerçekten bu sözü söyleyip söylemediğinin incelenmesi talebine binaen hazırlanmıştır.

 

Bu yazılara da göz atabilirsiniz

1 yorum

Sultan Alparslan Han 24 Ocak 2023 - 06:51

Bu benim de birebir söylediğim bir şeydir. Sanki ezel benim yorumlarımı görmüş de söylemiş gibi hissettim. Doğru Abdülhamit han da Kürdiatan diyor çünkü bu bir ülke değil, bölge adıdır. Kürt beyi gelmeden divan toplantıları başlamazdı. Kürtler bu kadar kıymetlidir Osmanlı için. Ama maalesef cumhuriyette her kesim ezildiği gibi Kürt kardeşlerimizde ezildi. Bu nedenle zehirli ırkçılık fitnesi bırakıp, kalbinizden söküp Kürdisranın başkenti Ankaradır diyelim. Bu sayede Kürtler ülkelerininde mutlu olsun, pkk da propaganda aracını kaybetsin. Müslümanlar kardeştir. Tüm Kürt kardeşlerimi seviyorum.

yanıt

Yorum bırak