Videoda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron İllüminati Selamı Verdiği ya da İllüminatiyi Selamladığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un birçok komplo teorisinin odağında yer alan İlluminati adı verilen gizli örgütün sembolünü temsil eden el hareketiyle örgüte selam verdiği anı yansıttığı iddiasıyla bir görüntünün sosyal medyada paylaşıldığına şahit oluyoruz.

 

🔴 Dünyada Tek Bir Birlik Vardır.

– İllimünati

🔴 Her Lider Bağlı Olduğu Örgütü Selamlamak Zorundadır.

 

lider illuminati selam

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ve birlikte görüldüğü kişilerin 2 elini üçgen şeklinde birleştirdiği hareket işaret dilinde Eyfel Kulesi üzerinden Paris’i temsil ediyor.

 

eyfel kulesi
Eyfel Kulesi

 

İşaret dilinde Paris’in ve Eyfel Kulesi’nin nasıl yapılabileceğini aktaran görseller şöyle sunulabilir:

 

 

Emmanuel Macron 2017 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimini kazanıp koltuğuna oturduktan sonra 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları için Paris’in adaylığını desteklemişti.

Bahsi geçen video 16 Mayıs 2017 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris kentindeki Elysée Başkanlık Sarayı’nda Uluslararası Olimpiyat Komitesi (International Olympic Committee – IOC) Değerlendirme Komisyonu üyelerini Fransa Cumhurbaşkanının kabulünün ardından kaydedilmiş.

 

Embed from Getty Images

 

Paris’in 2024 teklifinin sunulduğu toplandı akabinde kaydedilen Macron ve beraberindekilerin elleriyle Eyfel Kulesi işaretini yaptığı görülen aile fotoğrafında İllüminati’ye selam verilmemiş, Paris’in 2024 Olimpiyat Oyunları adaylığı için destek mesajı verilmişti.

 

İlgili an şöyleydi:

 

 

Bahsi geçen görüntüyü 2024 Olimpiyatları adaylığı için açılan sosyal medya hesabı da paylaşmıştı.

 

 

Emmanuel Macron, Fransa’nın 2024 Olimpiyatları adaylığı için bu el hareketini başka ortamlarda da yapmıştı.

 

eyfel selami
Fotoğraf: Valentin Flauraud / Keystone / AP

 

2 – 18 Ağustos 2024 tarihleri arasında 33. Yaz Olimpiyat Oyunlarına -daha önce 1900 ve 1924 Olimpiyatlarının düzenlendiği- Paris’in ev sahipliği yapması kararlaştırılmıştı. 2024 Olimpiyatlarının Paris’te oynanacağı 13 Eylül 2017 tarihinde Peru’da resmen duyurulmuştu. Diğer aday şehirler Hamburg, Berlin, Budapeşte, Roma ve Los Angeles’tı.

 

Kapak fotoğrafı: Reuters / Gonzalo Fuentes

Yorumunuzu yazınız...