Fransa’daki protestolar esnasında kaydedildiği sanılan otoparkın camlarından araçların atıldığı görülen video Hızlı ve Öfkeli 8’in Cleveland’daki çekiminden

 

Fransa’nın başkenti Paris’te 17 yaşındaki Nahel M’nin yol kontrolünde durmayı reddetmesi üzerine polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan yağma olaylarının meydana geldiği protestolar esnasında binlerce otomobil ve bina hasar aldı.

Fransa’da süregelen gösterilerden ve yağma hadiselerinden olduğu iddiasıyla eski tarihli ve ilintisiz birçok görüntü dolaşıma girdi.

Bunlardan biri çok katlı otoparkın camından caddeye fırlayan otomobillerin görüldüğü videoydu.

 

Nefes (@sonbahar1938): “fransa, ne kadar güzel: sakinlik, geleceğe güven, refah. Hatta yerel halkın arabaları otopark camlarından atmak gibi güzel bir geleneği var. 🤭🤣🤣”

 

arabalari-otopark-camlarindan-atmak

 

 

Fransa’daki yağma girişimi sırasında kaydedildiği iddiasıyla paylaşılan otoparkın camlarından araçların atıldığı görülen video Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fast and Furious 8 adlı filmin ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland kentindeki 2016 yılındaki çekimlerinden.

 

 

Orijinal kayıt 3 Haziran 2016 tarihinde Twitter’da paylaşılmış.

 

 

2017 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli serisinin 8. filmindeki “araba yağmuru” sahnesinde Charlize Theron’un canlandırdığı Cipher liderliğindeki hackerlar, Rusya Savunma Bakanı’nı durdurmak için New York City’de otomobillerin kontrolünü ele geçiriyordu.

 

 

“Zombi arabalar” olarak da nitelenen sahnede hacklenen sürücüsüz otomobillerin (self-driving cars) bir konvoyu alt etmek için kullanılması konu edilmişti.

CGI da kullanılan sahnede binalardaki rampalara yerleştirilen otomobiller sırayla serbest bırakılmış ya da vinç yardımıyla düşürülmüş.

 

hizli-ve-ofkeli-8-araba-yagmuru

 

Yorumunuzu yazınız...