ABD’li aktör Elijah Wood’un Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’e alkol ve uyuşturucu konusunda yardım önerdiği sanılan videonun ücretli bir internet sitesi üzerinden temin edildiği ve dijital düzenleme içerdiği, Wood’un sözlerinin Zelenskiy’e yönelik olmadığı anlaşılıyor.

 

Ünlü ABD’li aktör Elijah Wood’un Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’e alkol ve uyuşturucu konusunda yardım önerdiği sanılan bir video sosyal medya platformlarında dolaşıma sokulmuş.

 

Videoyu Elijah Wood’un Zelenskiy’e “uyuşturucu bağımlılığınız için bir rehabilitasyon merkezine gitme” çağrısını içerdiği iddiasıyla aktaran paylaşım örnekleri şöyle sunulabilir:

 

Ali Selman Demirbağ (@asdemirbag): “Elijah Wood, hikayelerinde Zelensky’ye uyuşturucu ve alkol bağımlılığını iyileştirme teklifiyle hitap etti. Oyuncu, Ukrayna cumhurbaşkanına Kaliforniya’da birçok ünlünün bağımlılık tedavisi gördüğü çok pahalı bir özel klinik olan Betty Ford Rehab’a gitmesini tavsiye etti.”

 


elijah-wood-volodimir-zelenskiy-uyusturucu-alkol

 

Nuri (@akirabergman): “ABD’li aktör Elijah Wood, Zelenski’ye alkol ve uyuşturucu konusunda yardım öneriyor.”

 

товарищ (@tavarisru): “Elijah Wood dan Zelensky e mesaj: “Uyuşturucu bağımlılığınız icin bir rehabilitasyon merkezine gidin.” Instagram videoyu kaldırdı.”

 


 

ABD’li aktör Elijah Wood’un Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’e alkol ve uyuşturucu konusunda yardım önerdiği sanılan videonun ücretli bir internet sitesi üzerinden temin edildiği ve dijital düzenleme içerdiği, Wood’un sözlerinin Zelenskiy’e yönelik olmadığı anlaşılıyor.

 

Bahsi geçen videoda Wood’un kullandığı ifadeler şu şekilde:

“Vladimir hi glad you are here I hope this finds you happy, healthy and well. You just had sort of great dependency on drugs and alcohol. I just wanna make sure you are getting help through. We all suffer from that of course. So. I just hope you you know you are looking at yourself, taking care of yourself, taking your health into consideration. And know that. Should you need help there are people out there that want yo help you. Should you need help I hope that you get the help you need. All right. Lots of love Vladimir. Take care.”

 

“Vladimir merhaba, burada olmana sevindim, umarım bu video seni mutlu, sağlıklı ve iyi karşılar. Uyuşturucu ve alkole büyük ölçüde bağımlılık gösterdin. Sadece yardım aldığından emin olmak istiyorum. Bundan hepimiz muzdaribiz tabii. Bu yüzden. Umarım kendini iyi bakıyor, sağlığını dikkate alıyorsundur. Ve bunu bilmeni isterim ki. Yardıma ihtiyacın olursa sana yardım etmek isteyen insanlar var. Yardıma ihtiyacın olursa umarım ihtiyacın olan yardımı alırsın. Tamamdır. Vladimir çokça sevgiler. Kendine iyi bak.”

 

Bahsi geçen sözlerin Volodimir Zelenskiy’e yönelik olduğuna dair bir delil bulunmuyor.

 

Görüntünün ünlü isimler tarafından ücret karşılığında doğum günü ve özel kutlamalar için kişiye özel video hazırlama servisi sunan Cameo gibi bir uygulama / internet sitesi kaynaklı olduğu düşünülüyor.

 

Videoda görsellerine yer verilen elijah.wood.klgring uzantılı 1,5 milyon takipçili bir Instagram hesabı bulunamıyor.

 

Elijah Wood’un 1,5 milyon takipçili kamuya açık bir hesabı yok. Wood, gizli bir Instagram hesabı olduğunu açıklamıştı.

 

Bahsi geçen profilde görsellerine yer verilen Olympics Has Fallen adlı bir yapımda Tom Cruise rol almadı.

 

Olympics Has Fallen’ın Uluslararası Olimpiyat Komitesi’yle ilişkili skandallara değinen bir amatör belgesel olduğu anlaşılıyor.

 

Görüntüyle ilgili Newsweek de bir analiz yayımlamıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...