Doların 2023’te 4 Liraya Nasıl Düştüğünü Hepiniz Göreceksiniz. Düşmezse Gelin Yüzüme Tükürün.” Söylemini İçeren Tweet Tuğçe Kazaz’ı Taklit Eden Hesaptan Atılmış

 

Gün geçmiyor ki bir sahte profilin paylaşımı bir ünlüye ait sanılarak dolaşıma sokulmasın.

Twitter’da “aysetugcekazaz” uzantılı hesaptan atılan “Paranızı dolarda tutmayın. Reis daha son sözünü söylemedi. Doların 2023’te 4 liraya nasıl düştüğünü hepiniz göreceksiniz. Düşmezse gelin yüzüme tükürün.” söylemini içeren tweet Tuğçe Kazaz’a ait sanılarak sosyal medyada ve sözlüklerde paylaşılmıştı.

 

tugce kazaz dolar sahte hesap

 

Paranızı dolarda tutmayın. 2023’te dolar 4 TL olmazsa yüzüme tükürün.” tweeti ve bahsi geçen Twitter hesabı Tuğçe Kazaz’a ait değil.

(İLAVE: aysetugceofficial uzantılı Tuğçe Kazaz’ı taklit eden hesabın “Junior Duyumcu” mahlaslı “juniorduyumcu” uzantılı (1524359698207715330 Twitter ID’li) versiyona dönüştürüldüğü anlaşılıyor)

Kazaz, “tugce_official” uzantılı hesabının ardından askıya alınan “tuka_official” uzantılı hesabına yeniden eriştiğini şöyle duyurmuştu:

“Bu yedek hesabım hiç tweet atmadığım halde 2 kez askıya alındı. @Tugce_official hesabım zaten askıda. Ülkemizin yararına olan düşüncelerin askıya alındığı bu kokuşmuş mecrada artık yazmama kararı almıştım ama çakalların bu denli türediği bir dönemde susmak olmazdı. Artık burdayım”

“Kapanan son hesaplarımdan @TuKa_Official hesabımı geri aldım. “Sen eğri ol doğru belasını bulur” diyeceğimiz bir dönemde ben bedeli ne olursa olsun doğruları söylemeye devam edeceğim ve hiçbir zaman eğrinin tarafı olmayacağım. Bu süreçte destek veren herkesten Allah razı olsun.”

 

 

tugce kazaz twitter

 

Tuğçe Kazaz, Youtube kanalındaki videolarında Twitter hesabından yaptığı paylaşımlara atıf yapmıştı. Video açıklamalarında Twitter profili uzantısının “tuka_official“, Instagram hesabının uzantısının “tugce_kazaz” olduğunun aktarıldığı görülüyor (İLAVE: tuka_official uzantılı Twitter hesabı askıya alınmış. Güncel Twitter hesabı http://twitter.com/tugce_kazaz1 şeklinde).

 

 

Kazaz’ın tweetleri tarandığında 2023 yılında döviz kurlarına dair bir iddianın aktarılmadığı anlaşılıyor.

Tuğçe Kazaz, şahsî Twitter hesabından 2023 ile ilgili beklentilerini şöyle paylaşmıştı:

“Bunlar Erdoğan gidici diyor! Bence Erdoğan henüz başlamadı, sadece başlamak için hazırlığını yaptı. Eğer başarabilirse o hazırlığın ilk meyvesini yıl sonu ya da 2023’ün ilk çeyreğinde almak üzere harekete geçecek. O yüzden boş hayallere kapılmayın ki boşluğa düşmeyesiniz.”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karadeniz’de bulunan Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğal gaz keşfettik, 2023 yılında kullanıma alınacak” Artık Türkiye’yi kimse ne durdurabilir ne de Erdoğan’ı devirebilir. Tasmalı muhalefetin bu topraklarda iktidar olma hayali son bulmuştur.”

 

ABD dolarının Türk lirası karşısında yükselişine dair ise şu yorumda bulunmuştu:

“Libya’da darbeci Hafter ile mücadele edip Doğu Akdeniz’e gir, Süriye’de savaşarak PKK devletini engelle, Filistin için İsrail’e karşı ayağa kalk, içerde FETÖ, PKK ve CHP’ye göz açtırma, Ayasofya’yı cami yap. Sonra dolar niye yükseldi de, dolar sen alçalma diye yükseliyor!”

 

Yorumunuzu yazınız...