Cillian Murphy’nin Prens Harry ile 2017 Yılında Londra’da Dunkirk Adlı Filmin Prömiyerinde Sohbet Ettiği Görüntüye Inception Adlı Film İçin Tom Hardy İle Birlikte Verdiği Röportajdaki “Hayır, İrlandalıyım” (“No, I’m Irish“) Sözleri Eklenerek Paylaşılmış

 

Sosyal medya platformlarında, bahis (bet) sitesi reklamı alan profillerce dolaşıma sokulan bir diğer yanlış bilgi de Oppenheimer filmiyle gündeme gelen Cillian Murphy’nin III. Charles ile Diana Spencer’ın oğlu, ünlü aktris Meghan Markle’ın eşi Prens (Sussex Dükü) Harry arasında “İrlandalı” kimliği hakkında bir diyaloga girdiği iddiası oldu.

 

 

Paylaşılan videoda şu diyalogun geçtiği duyuluyor:

“So, you both are British?” (“Yani ikiniz de İngilizsiniz / Britanyalısınız?”)

 

Cillian Murphy: “No, I’m Irish.” (“Hayır, İrlandalıyım”)

 

“Ah yeah I know, British.” (“Ah evet biliyorum İngiliz / Britanyalı)

 

Cillian Murphy: “No, no, no. I’m Irish.” (Hayır hayır hayır, İrlandalıyım.”)

 

“Oh, sorry.” (“Ah özür dilerim”)

 

Cillian Murphy: “It’s a big difference.”  (“Arada büyük bir fark var”)

 

Bahsi geçen video, farklı bir ses kaydı eklenerek paylaşılmış.

 

Cillian Murphy’nin Prens Harry ile 2017 yılında Londra’da Dunkirk adlı filmin prömiyerinde sohbet ettiği görüntüye Inception (Başlangıç) adlı film için Tom Hardy ile birlikte verdiği röportajdaki “İrlandalıyım” (“I’m Irish“) sözleri eklenmiş.

 

 

Söz konusu görüntü 13 Temmuz 2017 günü Londra’da Odeon Leicester Meydanı’nda düzenlenen “Dunkirk” adlı filmin dünya prömiyerinde kaydedilmiş.

 

2017 yılından orijinal görüntü şu şekilde:

 

 

 

Prens Harry’nin filmde rol alan (Barry Keoghan, Sir Kenneth Branagh, Cillian Murphy ve Mark Rylance gibi) aktörlerle sohbeti şöyle görüntülenmiş:

 

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

 

 

Cillian Murphy kendisine İngiliz olduğunu söyleyen kişiye “İrlandalıyım” (“I’m Irish”) yanıtını Inception adlı filmin tanıtımı için rol arkadaşı Tom Hardy ile 2017 yılında verdiği röportajında vermiş.

 

 

Videoya ses montajlayan “Cormac (@coyne_h91)” müstear isimli Twitter kullanıcısı, CapCut adlı programı kullandığını ve sesi Inception için verilen röportajdan aldığını açıkladı.

 


Cillian Murphy İrlandalı bir aktör olmaktan gurur duyduğunu geçmişte şu sözlerle ifade etmiş:

“Gençken gerçekten önce bir aktör, sonra İrlandalı olmayı istiyordum. Amerikan filmleri yapmak, Amerikan aksanı ve İngiliz aksanı yapmak ve bunu yapabileceğimi göstermek istedim. Ama yaşlandıkça bunun önemli olmadığını düşünüyorum”

“İrlandalı bir aktör olmaktan gurur duyuyorum. Daha küçük bir sektör ama onu desteklemekten gerçekten gurur duyuyorum.”

 

 

Cillian Murphy Kimdir?

Cillian Murphy, 25 Mayıs 1976’da İrlanda’nın Cork şehrinde doğdu. İrlandalı bir aktör ve müzisyendir.

Murphy’nin ebeveynleri Brendan Murphy, bir okul müfettişi ve Sile Murphy, bir Fransızca öğretmenidir. İki küçük kız kardeşi ve bir küçük erkek kardeşi vardır. Murphy, Cork’taki Presentation Brothers Koleji’ne gitti ve daha sonra Cork Üniversitesi’nde hukuk okudu. Ancak, bir yıl sonra hukuk okulu bıraktı ve müzik kariyerine devam etmek için ayrıldı. The Sons of Mr. Greengenes ve The Natural Gas gibi birkaç grupta gitar çaldı.

Cillian Murphy, 2000’li yılların başlarında oyunculuk kariyerine başladı. Disco Pigs ve The Pillowman gibi birkaç tiyatro yapımında yer aldı. 2002 yılında 28 Gün Sonra filmiyle sinemaya ilk çıkışını yaptı. 28 Gün Sonra, Inception (Başlangıç), Kara Şövalye Üçlemesi (Batman Begins, The Dark Knight, The Dark Knight Rises) ile Peaky Blinders gibi 50’den fazla başarılı film ve dizide rol aldı. Yoğun oyunculuk tarzı ve çok yönlülüğü ile tanınan Murphy, geniş bir yelpazedeki filmlerde sergilediği performanslarıyla ilgi çekti.

Murphy, İrlandalı bir sanatçı olan Yvonne McGuinness ile evliliğinden Malachy ve Aran adında iki erkek çocuk sahibi.

 

 

Yorumunuzu yazınız...