İstanbul Bahçelievler’de Alacak Verecek Davası Nedeniyle Bir Büyücünün Saldırdığı Adamın Zarar Gördüğü Büyü Nedeniyle Hastaneye Gidip Darp Raporu Aldığı İddiası Lanse Edildiği Gibi Değil

İstanbul’da iki eski ortak arasında çıkan husumetin etkisiyle bir ortağın diğerine yönelik saldırısı nedeniyle alınan raporu bir büyücünün büyü yapması nedeniyle değil yaralanmadan ötürü alınmıştı.

 

İstanbul’da çıkan bir kavgaya ait güvenlik kamera görüntüsü sosyal medyada bir büyücünün büyü yaptığı kişinin hastaneden darp raporu aldığı iddiasıyla paylaşılmıştı.

 

Kritik Haber & Bildiri:

 

“İstanbul Bahçelievler’de bir büyücü alacak verecek davasının olduğu bir adama saldırdı. Büyüden zarar gören vatandaş hastaneye gidip darp raporu aldı.”

 

buyucu darp raporu kritik haber

 

Gerçek sanılarak etkileşime girilen bu iddia aslında parodi içerik yayımlayan Kritik Haber adlı profil tarafından paylaşılmasının ardından yaygınlık kazanmıştı (Daha önce, yine Kritik Haber kaynaklı Konya’da yakmak için cebinden dolar çıkaran bir vatandaşın gasp edildiği iddiasına değinmiştik).

 

kritik haber

 

Hadisenin gerçek arka planı ise farklıydı.

Paylaşılan görsel, İstanbul Bahçelievler’de iki eski ortak arasındaki husumet nedeniyle ‘büyücü’ olduğu iddia edilen asalı bir kişinin liderliğindeki grubun sokakta ilerleyen otomobile saldırısını yansıtıyor.

2 yıl önce birlikte kurdukları bir inşaat firması ortaklıklarının sonlanmasının ardından Abdurrahman Sevinç ve Abdülkadir T. arasında husumet doğmuş. Abdülkadir T.  ve akrabalarının gerçekleştirdiği saldırıda Abdurrahman Sevinç’in kardeşi Eyüp Sevinç hastaneden darp raporu almış. Ancak, darp raporunun sebebi büyü değil, yaralanma.

Abdülkadir T. ve akrabalarının Sevinç kardeşlerin inşaat firmasının bulunduğu ofise 20 Ocak 2022 günü gerçekleştirdiği saldırının ardından Eyüp Sevinç, 21 Ocak 2022 günü hastaneden darp raporu almış. Eyüp Sevinç 21 Ocak 2022 günü hastaneden dönerken arabada bulunduğu anda görüntüye yansıyan saldırı meydana gelmiş.

Uğradığı saldırı akabinde darp raporu alan Eyüp Sevinç, karşılaştığı durumu şöyle aktarmıştı:

“Eski ortağımızın malik olduğu bir binada daire satın aldık. Eski ortağımız Suriyelilerle ve her kim varsa, üstümüze saldırmaya başladı. 20 Ocak’ta ofisi bastılar. Dükkanı dağıttılar. 21 Ocak’ta rapor almaya hastaneye gittim. Hastane dönüşünde, bu sokaktan arabamla geçerken takriben 20 kişilik bir grup önümü kesti. Arabaya saldırdılar, Allah’tan araba kilitliydi. Onun malik olduğu bir binada nasıl daire alırız diye bize saldırıyor.”

Abdurrahman Sevinç, yapılan saldırıya dair şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eski ortağımızla geçen sene yolları ayırdık. Ayrıldıktan sonra da bir yerden daire aldık. Eski ortağımızın da orada dairesi varmış. Bundan dolayı olaya rekabet gibi bakmaya başladı. Eski ortağım, Suriyelileri tuttu, bize saldırtmaya başladı. 20 Ocak’ta da Suriyeliler ile birlikte iş yerimize saldırdılar. O gün kardeşimle ben de yaralandık. Benim burnum kırıldı. Açıkçası o binadan çıkmamız için uğraşıyor. Suriyeli kişi, serbest bırakıldıktan sonra, tehditlerine devam etti. 30 Ocak’ta dükkanın önüne domuz yağı büyüsü döküyor. Bu Suriyeliler eski ortağım tarafından mı tutuldu, yoksa bunlar muska işlerinde ortaklar mı bilmiyorum. Biz artık 4-5 kardeş güvenlik amacıyla yan yana geziyoruz.”

Sevinç kardeşler, görüntüde elinde asa ile saldırıda bulunan kişinin büyücü olduğunu ileri sürmüştü. Basına yansıyan haberlerde, otomobile asayla saldırdığı güvenlik kameralarına yansıyan ve büyücü olduğu ileri sürülen kişinin Suriyeli Eymen M. (47) olduğu ve Sevinç kardeşlerin bahsi geçen şahsın dükkan ve inşaatlarının önüne ‘domuz yağlı büyü’ yaptığı yönündeki beyanı yer almıştı. Eymen M. gözaltına alınmasının akabinde hakkında “677 Sayılı Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbedarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem yapılmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...