Bazı Sosyal Medya Kullanıcılarının Tepkiyle Karşıladığı Başörtülü ve Mini Etekli / Şortlu Kadınların Görüldüğü Fotoğrafın 2019 Yılında Malezya’da Kaydedildiği Anlaşılıyor

 

Başörtüsü takan ancak mini etek / şort giyen üç kadının bir bekleme salonunda görüntülendiği fotoğraf bir süredir sosyal medya platformlarında bazı kullanıcılar tarafından tepki ya da sarkastik bir üslupla paylaşılıyor.

 

basortulu-mini-etekli

 

Son günlerde söz konusu görsel “Bu ne rezalet böyle, kim bunlar??” gibi sorularla yeniden gündeme gelirken, bazı sosyal medya kullanıcıları fotoğrafın dijital müdahale içerdiğini ileri sürmüş.

 


 

Bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkiyle karşıladığı başörtülü ve mini etekli / şortlu kadınların görüldüğü fotoğraf Türkiye’den ve güncel değil. Görselin 2019 yılında Malezya’da kaydedildiği anlaşılıyor.

 

Bulguları sıralayacak olursak…

 

Türkiye’den bir sosyal medya kullanıcısı 2019 yılı Nisan ayında bahsi geçen görseli “Allah sadece üstten görüyor sanıyorlar herhalde” yorumuyla paylaşmıştı.

 

 

Fotoğraf geçmişte, Türkiye’de kaydedildiği iddiasıyla tepkisel tonla aktarılmıştı.

 

 

Görüntü 20 Nisan 2019 günü Facebook üzerinden dolaşıma girmiş.

 

Fotoğraf ilk defa Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki “Bandar Tasik Selatan” adlı otobüs terminalinde kaydedildiği belirtilerek paylaşılmış (Görsel, Reddit’te de Malezya’da bir otobüs terminalinde kaydedildiğinin anlaşıldığı notuyla aktarılmış).

 

Kuala Lumpur’daki otobüs terminalinden fotoğraflar, paylaşılan görselle eşleşiyor.

 

malezya-kuala-lumpur-otobus-terminali

kuala-lumpur-otobus-terminali

 

Güney Ana Terminal. Neler oluyor?” (“Terminal Bersepadu Selatan…. Apa yg sedang berlaku??“) ifadeleriyle görüntüyü servis eden Malezya merkezli profilin kaynak paylaşımı şöyle:

 

 

Aynı açıdan farklı bir fotoğraf, söz konu görselin montaj içermediğini işaret ediyor.

 

basortusu-mini-etek

 

Akabinde diğer sosyal medya platformlarında ve internet forumlarında gündeme gelmiş.

Malezya’dan bazı sosyal medya kullanıcıları fotoğraftaki giyimi tepki çeken kadınların “turist” olduğunu ileri sürmüş.

 

basortulu-mini-etekli-turist

 

3 Yorumlar

  1. kesinlikle bu ulkede örtülülere karsi gizli bir haset var..boyle birsey bulsakta asagi görsek diye bir arayış var..iste bu da bu arayışın sonucudur..bence herkes kendine baksa ne iyi olur..hata arayan en hatali olandir

  2. Milletin ne ne giymedigi ilgilendirmiyorsa, milletin ne giydiginlede ilgilenmeyin sizene .insanlarin ne giydigi cokmu onemli

Yorumunuzu yazınız...