Daha önce, bir görsel ya da hikâyenin, seçme, kesme, bölme ya da çıkarma yoluyla tamamı yerine bir anı yanlış yönlendirici şekilde lanse ettirilmiş olabileceğine “Bir Resim Bin Sözcüğe Bedel Olsa Da Doğrulama İçin Yeterli Mi?” başlıklı yazımızda değinmiştik. Bugünkü konumuz, bununla ilgili…

Cüneyt Özdemir’in Kanada’nın Vancouver şehrinde “ayılar açamıyormuş” sözleriyle tanıttığı çöp kutusunu açamadığı görüntü sosyal medyada büyük ilgi çekti.

‘Cüneyt ile Devri Alem’ adlı programı için Kanada’ya giden Cüneyt Özdemir’in karşısına çıkan bir çöp kutusunun kapağının ayıların açamaması özel olarak tasarlandığını söylediği anda kendisinin de kutuyu açamadığı video sosyal medyada “ayılar açamıyormuş” notuyla yaygın şekilde paylaşıldı.

 

 

Özdemir’in  “ben de açamadım” diyerek kahkaha attığı videoyu “ayılar açamıyormuş” vurgusuyla aktaran haber ve paylaşım örnekleri şöyle sunulabilir:

 

Aykırı: “Cüneyt Özdemir’in Youtube programındaki bir sahne izleyenleri kahkahaya boğdu. Özdemir, “Ayılar açamıyormuş” diyerek gösterdiği çöp kutusunu açamadı.”

 

Hakan Şükür:

“Yalaka haber muhabirinden müthiş habercilik..!! Ayılar açamıyormuş😄”

 

ayilar acamiyormus

 

Dahi Bilal:

“Ayılar açamıyormuş 😂😂😂”

 

ayilar acamiyormus

 

Hilâl Nesin:

“Cüneyt Özdemir ayılar açmasın diye yapılan çöp kutusunu açamadı. Cümle bu kadar.”

 

ayilar acamiyormus

 

Ancak, bu paylaşımların göz ardı ettiği husus, Özdemir’in videonun devamında tekrar deneyip çöp kutusunu açtığıydı.

Cüneyt Özdemir, sosyal medyada kırpılarak aktarılan videonun devamını şöyle paylaşmıştı:

 

“Hakkımda bir iftirayı sonlandıralım… Güya ayılar için yapılan çöpü açamamışım!!! Videonun tamamına bakarsanız açmayı başardığımı göreceksiniz :))) Şimdi ayılar düşünsün…”

 

 

Videonun devamında “Bir daha deniycem belki açarım” diyerek tekrar denemesinde çöp kutusunu açan Özdemir, bahsi geçen paylaşımlara dair şu yorumda bulunmuş:

“Şu anda sosyal medyada dolaşıma sakılan bir videoyu hep beraber izleyerek sonlandıralım. Biliyorsunuz Vancouver’a gittim. Vancouver’a gidince, işte gittik oraya Kanada’da doğası güzel şehri güzel çıktık dolaştık. Bir yerde de 2 tane ayı var. Çöp kutuları yapmışlar. Çöp kutularına da ayılar açmasın diye özel düzenek yapmışlar. Şimdi ben de hayatımda ilk kez ayılar için ayıların açamayacağı bir çöp kutusu gördüm. Biz Fatih’le çekim yapıyoruz. ‘A bak dedim burası da ayıların açamaması için şey olmuş’ sonra da denedim. O videoyu kendi Youtube kanalımda yayınladım. Fakat o videoda bir bölümünü kesmişler. Ve de bu kesilen bölüm doğal olarak çok komik şekilde dolaşıma sokulmuş. Bunu fırsat bilen Torinolu Şaban gibi tescilli kafası çok çalışmayan FETÖ’cüler de bunun üzerine atlıyorlar şimdi ‘a dur abi zaten biz Cüneyt’e çakacaktık’ diye, onların böyle yaydığı bir şey.”

 

“Şimdi çok komik hakkını verelim. Bu kısmına baktığın zaman komik. Ben de bozuldum yani, ayılar açıyor ben de açamıyorum yani. Ama videonun zamanı bu değil. Gelin isterseniz videonun devamına bakalım çünkü devamı da var videonun.”

 

“Gördüğünüz gibi ayılar kadar aptal değilmişim demek ki açabiliyorum en azından ikincide açabiliyorum, kim bilir siz kaçıncıda açacaksınız onu bilmiyorum. Ama en azından bir hakkımdaki iftirayı da sonlandırayım. Komik kabul edelim. Zaten komik olduğu için de ben aldım Youtube kanalıma koydum.”

 

 

Video, 27 Eylül 2022 tarihinde Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalında “Dünyanın En Güzel Şehrine Yolculuk” başlığıyla yayınlanan kayıttan alıntı (ilgili an 57:00’den itibaren izlenebilir)

 

 

Yorumunuzu yazınız...