Yıldız Tilbe’nin Paylaşımına Verilen Abla Burundan Çekeceksin Yanıtını İçeren Tweetin Kürşat Ayvatoğlu’na Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Sosyal medyada paylaşılan bazı tweet görsellerinin aslında gerçeği yansıtmadığı ya da montajla oluşturulduğuna dair örnek ararken, son günlerin popüler isimlerinden Kürşat Ayvatoğlu’na atfedilen bir paylaşım yardıma koştu.

AKP Genel Merkezi’nde büro çalışanı olduğu duyurulan Kürşat Ayvatoğlu, sosyal medyada yaygın şekilde paylaşılan lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerine ilişkin “pudra şekeri” savunması yapmasıyla gündeme gelmişti.

Bu süreçte, Kürşat Ayvatoğlu’nun Yıldız Tilbe’nin bir fotoğrafını içeren 2018 yılından paylaşımına “abla burundan çekeceksin” yanıtını verdiği iddiasıyla bir tweet görüntüsünün sosyal medyada paylaşıldığına şahit olduk.

 

kürşat ayvatoğlu abla burundan çekeceksin

 

HaberMotto adlı internet sitesi bu iddiayı şöyle haberleştirmişti:

Kokain çekme videosuyla Türkiye’ye damgasını vuran Kürşat Ayvatoğlu, 2018 yılında Yıldız Tilbe’nin Instagram sayfasına bakın ne yazmış…

 

Kokain kullanma görüntüleri gündeme bomba gibi düşen AK Parti Genel Merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, 2018 yılında ünlü sanatçı Yıldız Tilbe’ye nasıl kokain kullanması gerektiğini tarif etmiş…

 

yıldız tilbe kürşat ayvatoğlu

 

Bu iddiayı içeren örnek bazı paylaşımlar ise şu şekilde sunulabilir:

 

yıldız tilbe abla burundan çekeceksin

 

abla burundan çekeceksin

 

Ancak, Yıldız Tilbe’nin paylaşımına “abla burundan çekeceksin” yanıtının verildiği paylaşım aslında Kürşat Ayvatoğlu’na değil Cumhur Küçükpolat’a aitti.

 

abla burundan çekeceksin

 

Bahse konu paylaşım üzerinde dijital müdahale ile “abla burundan çekeceksin” içerikli paylaşım uyuşturucu kullandığı yönündeki görüntülerle gündeme gelen Kürşat Ayvatoğlu’na ait gösterilmiş.

 

tweet montaj

 

Yorumunuzu yazınız...