“Onu o kadar seviyorum ki emretsin 12 yıllık yuvamı yıkar 3 çocuğumun gözünün yaşına bakmam” sözü Mehtap Yılmaz’a ait değil

Yanlış İddia

 

Yeni Akit gazetesi eski köşe yazarı Mehtap Yılmaz’ın bir köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Onu o kadar seviyorum ki emretsin 12 yıllık yuvamı yıkar 3 çocuğumun gözünün yaşına bakmam” ifadelerini kullandığı iddiasının doğruluk payı bulunmuyor.

Hatalı aktarımı, yaygın şekilde kullanılan bir sosyal medya paylaşımıyla örnekleyecek olursak:

 

“AK-İT Yazarı Mehtap Yılmaz İyice Sıyırttı Akit Yazarı Mehtap Yılmaz’ın Açıklamaları kanınızı donduracak
05.04.2016 Tarihli köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kalp krizi meselesini gündemine taşıyan Mehtap Yılmaz. Onu o kadar seviyorum ki emretsin 12 yıllık yuvamı yıkar 3 çocuğumun gözünün yaşına bakmam. açıklamalarında bulundu.
Şimdi soruyoruz; Manyak mısın? Sapık mı? Sana ne Elin Adamından”

 

erdogan-emretsin-12-yillik-yuvami-yikar

 

 

Mehtap Yılmaz’ın Yeni Akit’teki köşe yazılarında bu yönde bir söz yer almıyor.

Yılmaz’ın bu sözü kullandığına dair açık kaynaklara yansıyan delil niteliğinde bir aktarım da bulunmuyor.

Yeni Akit’in internet sitesinde yayımlanan 5 Nisan 2016 tarihli “Locaefendi’nin akıl hocası “homo”, danışmanı “homo”, kardeşi ve yeğenleri “tecavüzcü- pedofili”!” başlıklı yazıda iddia edildiği gibi bir cümlenin geçmediği görülüyor.

Yeni Akit’in 5 Nisan 2016 tarihli basılı suretindeki yazısında da bahsi geçen ifadelere rastlanamıyor.

 

locaefendinin-akil-hocasi

 

Sosyal medya hesabı üzerinden hakkında ileri sürülen asılsız iddia ile ilgili görüşünü talep ettiğimiz Mehtap Yılmaz “FETÖ operasyonunun tutmadığını, 3 değil 2 çocuklu olduğunu, 12 değil 29 yıldır Prof. Dr. Ali Gür ile evli olduğunu, bir oğlunun 24 yaşında olduğunu” aktardı.

 

Aydın Keleşoğlu, Abdülhamit Bilici, Rıza Zelyut ve Pınar Turan bu hatalı atfa yazı ya da sosyal medya paylaşımlarında yer vermiş.

 

Yorumunuzu yazınız...