Ersin Ramoğlu, Sabah Gazetesi’nde 4 Eylül 2017 günü “Tarkan, Sezen Aksu ve Cem Yılmaz’daki FETÖ izi” başlığıyla yayınlanan yazısında ilginç ve alakasız çıkarımlar yaparak Cem Yılmaz’ın Abisi Can Yılmaz’ı FETÖcü ilan ederek, Cem Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu yüzden tavırlı olduğunu iddia etmişti:

"Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın abisi Metin Can Yılmaz, Enver Altaylı'nın damadıdır. Enver Altaylı'dan kızı Dilara'yı Metin Can Yılmaz'a isteyen kişi de Mustafa Özcan'dır… Yani sıradan bir FETÖ'cü değildir Enver Altaylı… Damardan FETÖ'cüdür."

Ersin Ramoğlu, saçmalarken isim benzerliğine aldanıp önce Cem Yılmaz’ın abisi Can Yılmaz’ı, onunla ilintileyip Cem Yılmaz’ı da FETÖcü ilan etmiş.  Ancak, OdaTV’nin ortaya koyduğu üzere, eski MİT’çi Enver Altaylı’nın damadı olan Metin Can Yılmaz ile Can Yılmaz tamamen ayrı kişiler.

Asparagas iddia karşısında Can Yılmaz twitter’dan “Allah’tan korkma zaten yok, kuldan da utanma olmayınca sonuç bu oluyor. Mahçup olurlar mı? Sanmıyorum” yorumunda bulunmuştu.

Ramoğlu’nun bahse konu yazısı tabiki Sabah Gazetesi’nin elektronik arşivinden kaldırılmış vaziyette. Ancak Ramoğlu, 6 Eylül 2017 tarihli “Gaybubet Evleri firari FETÖ’cülerle dolu” başlıklı yazısında özür dilemeyi becerebilmiş.

Yorumunuzu yazınız...