Yanan Tarlasındaki Hasadı Traktörle Kurtarmaya Çalışan Ukraynalı Çiftçilerin Çabasını Yansıttığı İddiasıyla Paylaşılan Video ABD’nin Michigan Eyaletinden

 

Rusya’nın 24 Şubat 2022 günü başlayan Ukrayna’yı işgal harekâtı 5. ayını doldurdu.

Savaşın sürdüğü Ukrayna’da çiftçiler, bombardıman tehlikesi ve yakıt eksikliği gibi tüm güçlüklere rağmen ekin ekmeyi ve hasadı sürdürmeye çalışıyor.

Bu süreçte, Rusya’nın saldırıları nedeniyle yanan buğday tarlasını kurtarmak için Ukraynalı çiftçilerin verdiği mücadeleyi yansıttığı iddiasıyla bir video paylaşıldı.

 

“Yeni gıda kaynakları cesaret verici, ancak dünya Ukraynalı tahıl içeren bir gemi beklerken, Ukraynalı kahraman çiftçiler hasatları için savaşmaya devam ediyor.”

 

yanan bugday tarlasi

 

Çiftçilerin buğday tarlalarının alevlere teslim olmasını biçerdöverle hasat ederek önlemeye çalıştığı biliniyor.

Video gerçek. Ancak, Ukrayna’dan değil, ABD’den.

 

 

Çiftçilerin buğday hasadı yaparken çıkan yangının tarla içerisinde kanal açılarak daha fazla büyümesinin engellendiği anda kaydedilen ünlü video ABD’nin Michigan eyaletinde kaydedilmiş.

Youtube’de buğday tarlasındaki yangını biçerdöverle durdurmaya çalışan çiftçilerin görüntülendiği video için “Crystal Road and Spencer Rd, Crystal Township, Montcalm County, Michigan” konumu paylaşılmıştı.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bnx7WfKYLx0

 

Buğday tarlasında çıkan yangını traktörüyle söndürmeye çalışan çiftçinin görüntülendiği ünlü video ile yazıyı noktalayalım…

 

 

Yorumunuzu yazınız...