Diyarbakır Valiliği’ne Atanan Münir Karaloğlu’nu Çin’in Geleneksel Kıyafetleri İçerisinde Tahtta Oturduğunu Gösteren Fotoğrafın Montaj Olduğu İddiası Doğru Değil

Vali Münir Karaloğlu’nu Çin kostümlü kıyafetler içerisinde tahtta oturduğunu gösteren fotoğrafın montaj olduğu iddiası gerçek dışı. Söz konusu görsel orijinal. Çin’in Anhui eyaletinin başkenti Hefei’de çekilen fotoğraf Münir Karaloğlu tarafından kendi hesabından paylaşılmıştı.

Yanlış İddia

 

10 Haziran 2020 tarihinde yapılan vali atamalarından sonra Diyarbakır Valiliği’ne atanan ve öncesinde Antalya Valisi konumunu üstlenen  Münir Karaloğlu’na ait bir fotoğraf sosyal medyada dolaşıma girdi. Münir Karaloğlu’nu Çin kostümlü kıyafetler içerisinde tahtta oturduğunu gösteren görselin montaj olduğu ifade edilerek sosyal medyada paylaşıldı.

Münir Karaloğlu’nun fotoğrafının montaj olduğunu ifade eden paylaşımlar şu şekilde:

 

Münir Karaloğlu Çin kostümü
Diyarbakır Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu’na ait fotoğrafın montaj olduğu iddiasını içeren paylaşım

 

Münir Karaloğlu Çin kostümü
Diyarbakır Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu’na ait fotoğrafın montaj olduğu iddiasını içeren paylaşım

 

Münir Karaloğlu’na Ait Çin’in Geleneksel Kıyafetleri İle Tahtta Oturduğunu Gösteren Fotoğraf Aslında Orijinal

Ancak söz konusu fotoğrafın montaj olduğu iddiası doğru değil. Münir Karaloğlu’nun geleneksel kıyafetler giyip tahta oturarak çekildiği fotoğraf, Antalya ile kardeş şehir protokolünün imzalandığı Çin’in Anhui eyaletinin başkenti Hefei’de çekilmiş.

Söz konusu fotoğraf Karaloğlu tarafından “Bütün Çin’i selamladım Antalya’ya davet ettim” notu ile 2017 yılında kendi sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

 

 

Münir Karaloğlu Çin Kostüm
Münir Karaloğlu’nun Çin’in geleneksel kıyafetlerini giydiğini gösteren fotoğrafı içeren paylaşımı

 

Münir Karaloğlu, Twitter hesabından paylaştığı söz konusu fotoğrafı daha sonrasında silmişti. Karaoğlu, fotoğrafı paylaştıktan sonra aldığı olumsuz tepkiler sonucunda fotoğrafına karanlık ve kir bulaştıranları kınadığını, art niyetli kişilerin fotoğrafını kirletmemesi amacı ile sosyal medya hesabından kaldırdığını ifade etmişti.

 

Yorumunuzu yazınız...