2055 Yılına Kadar Türkiye’yi İşgal Planını Yansıttığı Belirtilerek Aktarılan Video, Taliban Rejimi Tarafından Değil, Taliban’ı Destekleyen Bir Profil Tarafından Paylaşılmış

 

Çeşitli haber siteleri ve sosyal medya platformlarında haber paylaşımı yapan profiller tarafından “Taliban’dan skandal video! 2055 yılına kadar Türkiye’yi işgal etme planları yaptıklarını açıkladılar.” notuyla paylaşılan videoya değineceğiz.

Birçok ülkenin Taliban bayrağıyla boyandığı, 2055’e geldiğinde Türkiye’nin sınırlarında da Afganistan bayrağının dalgalandığı görülen video ve örnek paylaşımlar şöyle:

 


taliban-turkiyeyi-isgal

 

Taliban rejiminin, idarecilerinin ve sözcülerinin sosyal medya hesaplarında 2055 yılına kadar Türkiye’yi ele geçireceğine dair planların anlatıldığı bahsi geçen videonun izine rastlanamıyor.

Videonun kaynağı “Khan Makoo” adlı Taliban yanlısı içerikler paylaşan YouTube kanalı.

 

taliban-turkiye-isgal-video

 

Güçlü İslamî İmparatorluk 2000-2070 | yakında (halifelik) #islamıngücü #islamimparatorluğu #kuruluşosman” (“Powerful Islamic Empire 2000-2070 | at soon (khilafah) #powerofislam #islamicempire #kurulusosman“) başlığıyla 31 Aralık 2022 günü paylaşılan video şöyle:

 

 

Söz konusu video, Khan Makoo adlı profilin diğer sosyal medya hesaplarında da paylaşılmış:

 

 

Videoda arka planda çalan “neşid” (“nasheed”) olarak adlandırılan parça da Suriye’de savaşan Ahrar Şam örgütünün kullandığı bilinen “Kanımızı Al” (خذ دمانا) adlı marş.

 

 

Bahsi geçen profilin Taliban destek barındıran içerikleri paylaştığı görülüyor.

 

taliban-yanlisi-youtube-hesabi

 

Söz konusu profil, bahsi geçen videoyu eğlence için hazırladığını, bir “saldırı” değil “birleşme”yi ve İslam ülkelerinin birliğini gösterdiğini, Türkiye’nin Müslüman kardeşleri olduğunu, videosunun Türkiye’yi işgal olarak lanse edilmesinin olumsuz bir haber olduğunu belirtti.

 

Tespit: Temas Hattı

 

1 Yorum

  1. Hadi bakalım maçınız yoksa gelin işgal edin Türkiye Cumhuriyetini işgal edecekmiş senin gibi Bedevi seni gibi taharetsiz gel bakalım buraya Orta Çağ karanlığınızda boğulun e mi Türkiye Cumhuriyeti’ni işgal etmeyi bırak ele bile geçiremezsiniz elinizi bile süremezsiniz Eğer Türkiye’de 13 milyon sığınmacı kılıklı Bedevi ajanlarınıza güveniyorsanız şunu aklınızdan çıkartın Biz 80 milyonuz sizi tükürüğümüzle boğazınız bu Emperyalist Bir göç mühendisliğidir Türkiye’ye milyonlarca Suriyeli afganlığı boşuna doldurmadılar bu Türkiye Cumhuriyetini yıkmak ele geçirmek ve araplaştırmak için bir plandır Ama bu planı yok edeceğiz Türkiye Cumhuriyeti ilelebet sonsuza kadar Payidar kalacak şunu aklınıza sokun Ey vehavi Selefi kafalılar ürkiye Cumhuriyeti dimdik ayakta Sizin köyneğinizi niyetiniz Sudi Arap İran zihniyetiniz ise tarihin çöplüğünde

Yorumunuzu yazınız...