Mustafa Denizli’ye Taktik Veren Polis Memurunun Bünyamin Gezer Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Mustafa Denizli’nin Fenerbahçe’yi çalıştırdığı dönemde bir polis memurunun yedek kulübesinde kendisine yaklaşarak taktik vermesi Türk futbolunun unutulmaz anlarından biri…

Mustafa Denizli’ye taktik veren polis memurunun eski hakemlerden Bünyamin Gezer olduğu iddiası da ünlü bir şehir efsanesi…

Fenerbahçe-Galatasaray arasında 2001 yılında oynana bir maçta görevli bir polisin, saha kenarından teknik direktör Mustafa Denizli‘ye taktik verdiği görülmüştü.

 

 

Mustafa Denizli’ye yedek kulübesinde “Hocam Ali Güneş’i çıkar da Baliç’i al” taktiğini veren polis memurunun (geçmişte polis memurluğu yapan eski hakem) Bünyamin Gezer olduğu iddia edilmişti (Hatta, Bünyamin Gezer’in bu olaydan sonra hakem olmaya karar verdiği de öne sürülmüştü).

 

bünyamin gezer mustafa denizli

 

mustafa denizliye taktik veren polis memuru

 

Mustafa Denizli, 2017 yılında katıldığı TRT Spor yayınında bu durumu şöyle aktarmıştı:

“Hocam Ali Güneş diyor polis kardeşimiz o maçta. Ben güvenlikçi sandım. Döndüm bir şey söyleyeceğim, karşımda kamera var. Üç değiştirme yapmıştık, onu görmemiş. Şunu çıkar da demiyor. Şu çıksın diyor, bu girsin diyor”

 

28 Mart 2021 tarihinde A Spor’da yayınlanan Takım Oyunu adlı programda da Mustafa Denizli, polis memurunun kendisine taktik vermesine şöyle değinmişti:

“Zor bir maç. Ben esasında bu polis arkadaşı güvenlikçi zannettim. Güvenlikçilerin çoğu da kulüpte çalışanlardandır yani maç günü… hasta Fenerbahçelidir, heyecanlanmıştır… Hayır şimdi… Bir şey söyledim el hareketimden ağzımdan çıkacak söz belli. Orada bunu dahi ben espri konusu yaptım. Mesela basın toplantısında gazeteci arkadaşlar bunu sordu bana hocam ne oldu diye. Dedim siz bir tek şey söylüyorsunuz bana soruyorsunuz bunu neden oynatmadın diye. Dedim ki polis memuru kadar olamıyorsunuz. Polis memuru bana bunu çıkar bunu al diyor. Alternatifi de söylüyor. Şimdi ben biraz farklı davranacaktım fakat kamerayı görüyorsun yan tarafta bir anda baktım kamera var karşıda. Futbolculuk yıllarıma dönebilirdim orada.”

 

“Değişiklik hakkım yoktu bunu söylediği zaman. Yani o da kendini öyle kaptırmış ki, değişiklik hakkım yoktu.”

 

 

Bu yanlış algının 2011 yılında hakemliği bırakan Bünyamin Gezer‘in daha önce polis memuru olarak görev yapmasından hareketle oluştuğu söylenebilir.

 

bünyamin gezer

 

Görüntünün tamamı izlendiğinde ise Mustafa Denizli’ye taktik veren polisin Bünyamin Gezer’le ilgisinin bulunmadığı daha net anlaşılabiliyor.

 

mustafa denizliye taktik veren polis

 

https://www.youtube.com/watch?v=eL4FCkqB3fw

 

Bünyamin Gezer, konuya dair yaptığı açıklamada “hikayeyi insanların yazıp oynadıklarını, yanlışı doğru gibi kabul ettirmeye çalıştıklarını” belirtmiş ve maçın İstanbul’da oynandığını hatırlatarak “hayatı boyunca İstanbul’da polislik yapmadığını ve bunun yeterli bir cevap olduğunu” söylemiş.

Kendisiyle karıştırılan polis memuru ile de karşılaştığını ise şöyle aktarmış:

“Babam Samsun Ondokuz Mayıs Hastanesi’nde yatarken o polis arkadaşı gördüm. Bana dedi ki, ‘hocam benim verdiğim taktiği size yazdılar’.”

 

“Orada (İstanbul’da oynanan maçta) meslektaşım polis olarak görev yapıyordu. Yani ben, bunu söyleyen şahsı da tanıyorum ama adını ve soyadını bilmiyorum.”

 

https://www.youtube.com/watch?v=rS_1XAFIiWU

 

Yorumunuzu yazınız...