Görselin Lionel Messi’nin Barcelona’nın Camp Nou Stadına Son Bakış Anını Yansıttığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen ve Barcelona’dan ayrılan Lionel Messi, 2021 yılı Ağustos ayında Fransa’nın Paris St-Germain (PSG) kulübüne transfer olmuştu.

Messi’nin Barcelona’dan ayrılışı hem kendisi hem de taraftarlar açısından bir hayli zor olmuştu. Altyapı da dahil olmak üzere 21 yıl boyunca formasını giydiği Barcelona’dan ayrılan Lionel Messi, veda basın toplantısında göz yaşlarına boğulmuştu.

 

 

Bu süreçte, Lionel Messi’nin uzun yıllar boyu top koşturduğu Barcelona’nın Camp Nou stadına son bakış anına ait olduğu iddiasıyla montaj içeren bir görsel sosyal medyada dolaşıma girdi.

 

messinin camp nouya son bakisi

 

“Messi’nin Camp Nou’ya son kez bakışı..” notuyla sosyal medyada paylaşılan görsel aslında Messi’nin Paris’e (transfer olduktan sonra) ilk bakışını yansıtıyor.

 

messi camp nou

 

messi paris ilk

 

Görüntünün kaynağı, Paris Saint Germain’in kadrosuna kattığı Lionel Messi’nin Barcelona’da ayrılmasının ardından Paris’e sözleşmeyi imzalamak için yaptığı yolculuğun aktarıldığı video. Arka plandaki Paris manzarası çıkarılarak yerine Camp Nou eklenmiş.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zwv5Xm93egM

 

Montaj görselin kaynağı, sağ üst köşesinde aktarıldığı üzere “Gadimov” adlı / uzantılı Twitter profili.

 

 

Yorumunuzu yazınız...