Angela Merkel’in Adolf Hitler’in Kızı Olduğu ve Fotoğrafta Hitler’in Yanında Görülen Kız Çocuğunun Merkel Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Almanya’nın görevini geçtiğimiz günlerde bırakan Şansölyesi Angela Merkel’in Adolf Hitler’in kızı olduğu iddiasıyla birlikte sosyal medyada paylaşılan görsel şu şekilde:

 

adolf hitler kız çocuğu

 

İlda Selin (@selinblavatsky):

“Fotoğraftaki kız çocuğu Merkel. Hitler’in kızıdır. Her ülke demokrasi illüzyonunu yazıyor ve oynuyor. Buna göre liderler seçiliyor.”

 

merkel hitlerin kizi

 

Komplo Teorileri:

“İster inanın, ister inanmayın, Angela Merkel Adolf Hitler’in kızı. Ve Barry Obama (Barack Obama) Merkel’in yeğeni. Barry Obama böylece Hitler’in torunu, teyzeleri Angela Merkel, Theresa May ve Dalia Grybauskaite. Bataklık gerçekten çok derin ..!

 

İkinci Dünya Savaşı’nı kazanmadılar N@zislere kaybedikdi. Onlar kendilerini savaş meydanından geriye çekerken, tüm dünya çapında güçlerini yeniden inşaa etmek için, hükümetlere sızarak geriye gelmişler. Hitler 1944’te bir sığınakta ölmedi.

 

Ölen şahıs kendisine çok benzeyen uşağı ve aynı zamanda onun döblörüydü. 1957’de uzun bir hayattan sonra, Hitler bir trafik kazasında öldü. Başka SS ler ile Arjantin’e kaçtı. Eva Braun ve 1942 doğumlu kızlarıyla Ann ile, birlikte gittiler. Orada Hitler’in üç kızı daha oldu. Onlar Anavatan’da” yetiştirilmek üzere Almanya’ya getirildi. İsimleri: Angela, Theresa ve Dalia idi. Onlara daha sonra değineceğim. …

 

merkel hitler kizi

 

Angela Merkel’in Adolf Hitler’in kızı olduğu iddiası 2016 yılında (Donald Trump’ın kazandığı ABD Başkanlık seçim süreciyle birlikte) sosyal medyada paylaşılmasının ardından yaygınlık kazanmış.

Merkel ve Hitler’in yanyana görüntülendiği iddiasıyla paylaşılan görsel, 1937 yılında yayımlanan Heinrich Hoffmann’ın “Hitler abseits vom Alltag. 100 Bilddokumente aus der Umgebung des Führers” adlı fotoğraf albümü niteliğindeki kitabından (Sf: 27) alıntı.

Fotoğraftaki kız çocuğunun kimliği bilinmiyor.

Hitler’i ve Angela Merkel’i temsil ettiği iddia edilen (kimliği bilinmeyen genç kızı gösteren) fotoğraf, viral şekilde paylaşılmasıyla birlikte Google gibi arama motorları tarafından “Angela Merkel ve Adolf Hitler” hakkında yapılan taramada “olası ilgili arama” olarak sunulur hâle gelmiş vaziyette.

Somut bir destekleyici bulguya sahip olmayan iddianın kökeni QAnon komplo teorisyenlerinin kurgusuna dayanıyor.

Merkel’in Hitler’in donmuş spermi üzerinden suni tohumlama sonucu dünyaya geldiğine yönelik alıntılanan kurgu metin şu şekilde:

ANGELA MERKEL BİR DİKTATÖRÜN KIZI MI?

Bunu daha ayrıntılı olarak anlamaya çalışalım.

Avrupa basını, Fuhrer’in mümkün olduğu kadar çok çocuğu olduğu girişiminin jinekolog Karl Klauberg’e ait olduğunu yazdı. Suni tohumlama teorisini aktif olarak inceliyordu. Ayrıca Nazi diktatörünün spermini dondurma fikri de vardı. Daha sonra, CIA ve Devlet Klinik Hastanesi, Fuhrer’in seminal sıvısını kullandı ve Eva Braun’un küçük kız kardeşi Margaret (Gretl) Fegeleit’i emdirmeye karar verdi. Güç yapıları sayesinde Angela Merkel Hitler’in kızıydı. Gretl’ın uzun yıllar Hitler’in metresi olduğu bilinmektedir. Nazi liderinin sperminin çözüldüğü ve Margaret Fegeleit’in rahmine aktarıldığı söyleniyor. Bu gübrelemenin bir sonucu olarak, Nisan 1954’te Angela Merkel doğdu. Hitler’in kızı, Avrupa kamuoyunun bazı temsilcilerinin şu anda inandığı gibi, Alman şansölyesinden bahsetmişken, onu evlat edinen evlat edinen aileye verildi.

 

Angela Merkel’in Adolf Hitler’in kızı olamaz. Bu iddia anakronik bir çelişki içeriyor. Çünkü Angela Merkel 1954 yılında, Hitler’in ölümünden (1945) dokuz yıl sonra doğdu.

Resmî belgelere göre Angela Dorothea Merkel‘in doğum tarihi 17 Temmuz 1954. Merkel, Berlin yerlisi Lüterci bir papaz olan Horst Kasner ve Danzig doğumlu İngilizce ve Latince öğretmeni Herlind Kasner’in kızıdır.

 

angela merkel 1957
Angela Merkel 3 yaşındayken

 

Adolf Hitler ise 2. Dünya Savaşı’nı Nazi Almanyasının kaybettiğinin belirgin hâle geldiği 30 Nisan 1945 tarihinde Berlin’de eşi Eva Braun’la birlikte intihar etmişti.

Daha önce Malumatfurus.org‘da  yine komplo teorisi muhibbanlarının Merkel hakkında sıklıkla alıntıladığı Angela Merkel, Theresa May ve Gina Haspel’in gençlik yıllarında aynı fotoğraf karesi içerisinde yer aldığı iddiasının doğruluk payının bulunmadığını aktarmıştık.

 

Angela Merkel Theresa May Gina Haspel

 

“Fotoğrafın sol tarafında yer alan kişinin Angela Merkel olduğu doğru. Ancak fotoğraftaki diğer kişilerin Therese May ve Gina Haspel olduğu iddiası doğru değil. Fotoğraf bu üç liderin gençlik yılları bir arada göstermiyor. Fotoğraftaki diğer iki kişinin kimliği bilinmiyor.”

 

Angela Merkel, Theresa May ve Gina Haspel’in Gençlik Yıllarına Ait Sanılan Fotoğraf

 

angela merkel hitler

 

Tespit: Sinan Alper

1 Yorum

Yorumunuzu yazınız...