Hollywood Kurumsallaşmış Bir Pedofili Şebekesidir. Çocukların Kanını İçen Parazitlerin Yuvasıdır. Hollywood’daki Her Stüdyo Masum Çocukların Kanlarıyla Kirlenmiştir.” Sözlerinin Mel Gibson’a Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

2016 ABD başkanlık seçim döneminde gündeme gelen komplo teorisi PizzaGate’e benzer şekilde yine ABD’de çevrim içi mobilya mağazası Wayfair’in internet sitesi üzerinden şifreli şekilde insan kaçakçılığı yapıldığına yönelik asılsız iddia sosyal medyada geçtiğimiz haftalarda büyük tepki çekmişti. Malumatfurus.org olarak bu iddianın doğruluk payının bulunmadığını sosyal medya hesabımız üzerinden belirtmiştik.  İşbu yazımızda ise kapitalist batı sisteminin ahlakî kodlarına yönelik şüpheler taşıyan bazı sosyal medya kullanıcılarının, pedofili suçlaması için kullandığı bir söze odaklanacağız.

Ünlü Hollywood yıldızı Mel Gibson’ın ABD sinema endüstrisinin merkezi “Hollywood” için “kurumsallaşmış pedofili şebekesi” tanımını kullandığı iddiası dile getirilmişti.

 

mel gibson hollywood pedofili
Mel Gibson’ın Hollywood için “kurumsallaşmış pedofili şebekesi” dediğini iddia eden paylaşım

 

mel gibson hollywood pedofili
Mel Gibson’ın Hollywood için “kurumsallaşmış pedofili şebekesi” dediğini iddia eden paylaşım

 

(Hollywood stüdyolarında pedofili vakaları yaşanmış olabilir; yazımızın konusu bu değil) Ancak, Mel Gibson’ın Hollywood için “kurumsallaşmış pedofili şebekesi” tanımını kullandığı iddiasının doğruluk payı bulunmuyor.

İngilizce “Hollywood is an institutionalized pedophile ring. It is a den of parasites who feast on the blood of children. Every studio in Hollywood is bought and paid for with the blood of innocent children.” şeklinde dolaşıma giren bahse konu ifadelerin Türkçemize Hollywood kurumsallaşmış bir pedofili şebekesidir. Çocukların kanını içen parazitlerin yuvasıdır. Hollywood’daki her stüdyo masum çocukların kanlarıyla kirlenmiştir.” olarak çevrilerek paylaşıldığına şahit oluyoruz.

İddianın kaynağı ise daha önce Your New Wire adını taşıyan NewsPunch.com adlı internet sitesinde yayımlanan bir yazıya dayanıyor. Anılan yazıda Mel Gibson’ın bahse konu ifadeleri, katıldığı Graham Norton Show’da “Hollywood elitlerinin gerçek doğası” hakkında konuşurken kullandığı öne sürülmüş. Ancak, Mel Gibson’ın mezkur yayında ya da başka bir ortamda Hollywood’u pedofili ile suçlayan bir demeç verdiğine dair sosyal medya paylaşımları ve caps/meme dışında güvenilir bir kaynakta bir ize rastlanamıyor.

 

hollywood pedofili iddiası

hollywood pedofili iddiası

 

Mel Gibson’ın Hollywood’u “pedofili şebekesi” olarak nitelediğini öne süren metnin yazarının ve bu yazıyı yayımlayan internet sitesinin de sicili yalan haber konusunda pek iç açıcı değil. Metnin Baxter Dmitry mahlasıyla yayımlandığı, Poytner gibi kaynaklarca bahse konu mahlasın “sahte haber ürettiği”nin belirtildiği anlaşılıyor. Ayrıca, YourNewsWire adlı internet sitesinin de gerçeği yansıtmayan içerikler oluşturduğunun aktarıldığı görülüyor.

Ayrıca, Reuters’ın ulaştığı Mel Gibson adına açıklama yapan bir sözcü bahse konu iddianın tam anlamıyla asılsız olduğunu belirtmiş.

 

İLAVE:

Köstebek ve Dövüşçü filmlerindeki performansıyla Oscar’a aday gösterilen ABD’li oyuncu Mark Wahlberg’ün de “Hollywood pedofillerinin saklanacak yerinin kalmadığını” ve “küçük ama güçlü bir Hollywood grubunun endüstri seçkinlerine savaş ilan ettiğini” söylediği ileri sürülmüş. Ancak, Mark Wahlberg’ün sözcüsü 14 Temmuz 2023 günü Lead Stories‘e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada bu anlatının tamamen yanlış olduğunu söylemiş. İddianın kaynağı olan ve sıklıkla paylaştığı yanlış bilgiler ile tanınan “The People’s Voice” (“Newspunch”) adlı internet sitesi ilgili içeriğini silmiş.

 

Mel Gibson’ın Hollywood İçin “Kurumsallaşmış Pedofili” Dediğini Sanan Yazarlar

Önce Vatan Gazetesindeki “Hollywood’u Kontrol Eden Güç” başlıklı yazısında (10 Nisan 2020) Erkan Macit bu asparagasa yer vermişti:

Film yıldızı Mel Gibson,un önemli açıklamaları olmuştu bu konuda ve kendisi de hedef tahtasına konulmuştu. Çocuk istismarlığı ve pedofili ile ilgili olan “sapık parazitler” örgütü üzerine konuşmuştu.. 
Ünlü yıldızı “Hollywood'daki her stüdyo, masum çocukların kanıyla satın alınıp ödeniyor” demişti ve “en değerli para birimi bebeklerin kanı” İngiltere' de Daddy's Home 2' filmindeki en son rolünü tanıtan Gibson, eğlence endüstrisi seçkinlerinin ve küresel baronların “masum çocukların kanıyla ziyafet çeken” insanlığa düşman ”olarak nitelendirmişti.

 

mel gibson hollywood pedofili

 

Yorumunuzu yazınız...