Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara Havası Oynadığı Görüntüler Sel Felâketinden 1 Gün Önce Kaydedilmişti

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’da sel meydana geldiği anda konserde halk oyunu oynadığı iddiası sosyal medyada bazı hesaplarca dolaşıma sokulmuştu.

Misvak Caps:

 

Başkan var, başkan var! #Ankara’yı sel götürürken #MansurYavaş göbek atıyordu! Düzce’de ise başkan Faruk Özlü 72 saatte 3 saatlik uykuyla afet bölgesinden ayrılmadı!

 

mansur yavas sel konser

 

Ancak bu aktarımın aksine Mansur Yavaş’ın halk oyunu oynadığı konserin düzenlendiği tarih ile selin meydana geldiği gün farklı.

Söz konusu sel felâketi, Mansur Yavaş’ın görevdeki üçüncü yılı dolayısıyla düzenlenen törenin ertesi günü 30 Haziran 2022 tarihinde meydana gelmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin “3. Yıl Yeni Projelerinin Temel Atma, Açılış ve Tanıtım Töreni” 29 Haziran 2022 Çarşamba günü akşam Ankara Spor Salonu’nda (ARENA) düzenlenmişti.

 

 

Mansur Yavaş’ın “Ankara havası oynadığı görüntüler 29 Haziran günü sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştı.

 

 

Söz konusu etkinlikte sahnede Mansur Yavaş’ın yanında görülen Tan Taşçı da konser vermişti.

 

 

 

Ankara’nın Etimesgut, Yenimahalle ve Keçiören ilçelerinde yağan yoğun yağışla birlikte yaşanan sel felâketine dair uyarılar 30 Haziran günü Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmuştu.

 

https://twitter.com/ankarabbld/status/1542522203220037632

 

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Bugün öğle saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde Ankara’da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verilmişti.

 

 

Sel felâketine dair Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden 30 Haziran akşamı bir bilgilendirme yapmıştı:

 

 

İddia Doğrula.org tarafından da ele alınmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...