Kurtuluş Tayiz Beyaz Show’a Bağlanan Ayşe Öğretmenin Konuşmasını Çarpıtmış

Kurtuluş Tayiz, 13 Ocak 2016 Çarşamba günü Akşam Gazetesi’nde yayınlanan “Teşekkürler Ayşe Öğretmen” başlıklı yazısına  geçtiğimiz günlerde Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show adlı programa canlı yayında bağlanan ve öğretmen olduğunu iddia eden Ayşe isimli bayanın sözlerini çarpıtarak başlamış:

"Devlet Güneydoğu’da sivilleri, çocukları, masum insanları öldürüyor. Lütfen sessiz kalmayın..."

Kurtuluş Tayiz belli ki dinlememiş konuşmayı ya da bilerek tahrifte bulunuyor. Canlı yayına katılan ve öğretmen olduğunu belirten bayan “Devlet … öldürüyor” dememişti. “Devlet” kelimesini konuşmasında kullanmamıştı.

Ayşe öğretmenin konuşmasından bölümler şu şekilde:

“Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın. Ölen çocuklara sevinen insanlar var. Onlara hiçbir şey diyemiyoruz, yazıklar olsun demekten başka… Giden öğretmenler bir daha oralara nasıl dönecekler ve o çocukların gözlerinin içine nasıl bakacaklar? Bomba seslerinden, kurşun seslerinden… İnsanlar susuzluk ve açlıkla mücadele ediyor; özellikle de bebekler ve çocuklar. Lütfen duyarlı olun ve sessiz kalmayın.”

“Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın…”

Yorumunuzu yazınız...