Karikatürü gerçek sanıp köşe yazısında paylaşan köşe yazarı Şükrü Kızılot’tan başkası değil.

Şükrü Kızılot, Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan 4 Haziran 2011 tarihli “İlkokul öğrencisi öğretmenine âşık olunca” başlıklı yazısında skandal bir hataya imza atıp bir karikatürü gerçekmiş gibi paylaşmış:

Aşağıdaki mektup, ilkokul öğretmenine âşık olan bir öğrencinin yazdıkları...
ÖĞRETMENİN YANITI
Bu mektubu bize gönderen, okurlarımızdan İsmet Kesen’in değerlendirmesini birlikte okuyalım:
“Kargacık burgacık yazısıyla öğretmenine aşkını bildiren öğrenciden çok mektubun muhatabının, saygıdeğer öğretmenin üzerinde durmamız, yürekten kutlamamız gerekir diye düşünüyorum Hocam. Gönlünde fırtınalar esen küçük öğrencisini azarlayacağına, türlü cezalar vereceğine, olayı söz konusu bile etmeden, işin eğitsel boyutuna yönelerek ders vermeye çalışmış öğretmenimiz. 
Kulağına küpe olacak bir sitemin notunu düşmüş ak kâğıt üzerine. Bu isimsiz kahraman ‘örtmenimi’ yürekten kutluyorum...”
Evet... Siyasi tartışmaların iyice kırıcı olmaya başladığı, bazı gelişmelerin insanın moralini bozduğu şu günlerde, bulunduğunuz ortamdan birkaç dakika da olsa sizi uzaklaştırıp, tebessüm etmenizi istedim...

 

şükrü kızılot köşe yazısı karikatür

 

Ancak Şükrü Kızılot, İsmet Kesen adlı okurunun yanlış yönlendirmesine kurban gitmiş ve araştırma yapmaksızın, gerekli dikkati özeni göstermeksizin Selçuk Erdem’e ait karikatürü gerçekmiş gibi köşesine taşımış.

 

(işbu yazıda alıntılanan Selçuk Erdem’in ilgili karikatürünün tamamı, Erdem ve diğer bazı karikatüristlerin telif davaları nedeniyle siteden kaldırılmıştır)

 

Yorumunuzu yazınız...