Videonun Aşı, 5G Ağı, Grafen Nedeniyle Protestocunun Gözlerinden, Ağzından, Burnundan ve Kulaklarından Dumanın Çıkmaya Başladığı Anı Yansıttığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Gerçekleştirilen protestoda bir göstericinin kafasından duman çıkmaya başladığı ana ait videonun, aşı karşıtı kitle tarafından salgın, aşı, 5G ve grafen oksit ile ilişkilendirilerek sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

Protestocunun gözlerinden, ağzından, burnundan, kulaklarından duman çıkmasının nedenini aşı, 5G, grafen ile ilişkilendiren paylaşımlardan örnekler şöyle sunulabilir:

 

TC BERİL (@Beril971):

“BEYİN “KISA DEVRE”⚠️ İsrail hükümetine karşı bir gösteri sırasında. Protestoculardan biri çığlık atarak gözlerinden, ağzından, burnundan ve kulaklarından duman çıkarmaya başladı. Beyni içten dışa yandı. Şaşıran göstericiler, zombi adamın kafasının içinden çıkan yangını ceket ve bir şişe su ile söndürmeye çalışıyor. Bir büzme ipi ile çevrili bir çuval gibi görünüyor. İki adamın kafalarından sigara içtiği başka bir video dolaşmaktadır. Her iki adamın da aşı olduğu biliniyor. Görünüşe göre kafalarının içindeki bir şey kısa devre olmuş, belki de mikrodalgalar veya 5G elektromanyetik radyasyondan kaynaklanıyor. Bilinen şey, ölüm “aşısı” almış kişilerin, elektromanyetik dalgalar ve ağır metaller, grafen vb.’nin etkileşiminden kaynaklanan iç hasara maruz kaldıklarıdır.”

 

beyin kisa devre

 

Dr. Mehmet Natüropat @ Chropraktiker,Homöopathie:

“İsrailde filsitinli bir gencin birden kafasından gözlerinden ve kulakların dan dumanlar çıkmaya başlıyor. Neden acaba????”

 

kafasindan gozlerinden kulaklarindan dumanlar cikan

 

İddia edilenin aksine, koronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce 2019 yılında kaydedilen bahse konu video İsrail’den değil, Irak’tan.

Protestocunun kafasından çıkan dumanın nedeni de grafen oksit, aşı, 5G değil, güvenlik güçlerinin kullandığı gaz bombası kapsülü.

Paylaşılan videodaki göstericinin kafasından gazın çıkmasının sebebi, kolluk kuvvetleri tarafından vücudu hedef alınarak atılan göz yaşartıcı gaz bombasının kapsülünün kafatasına isabet etmesi.

 

kafatasina gaz bombasi
Görsel: Bellingcat

 

Irak Başbakanı Adel Abdul Mahdi’ye yönelik 2019 yılı Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilen protestolar esnasında güvenlik kuvvetlerinin müdahalesi nedeniyle 330 kişinin yaşamını yitirdiği basına yansımıştı. Protestoları bastırmaya çalışan güvenlik güçlerinin kafalarını hedef alarak kullandığı göz yaşartıcı gaz kapsülleri nedeniyle 2 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilmişti.

 

 

Reuters ve Mashable da söz konusu görüntünün koronavirüs aşısı, 5G ağı ya da grafen oksit ile bir ilgisinin bulunmadığını aktarmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...