Dubai’de Barbie Filmi İçin Hazırlanan 3 Boyutlu Reklamı Yansıttığı İddiasıyla Paylaşılan Görüntü Bilgisayar Ortamında Oluşturulmuş

 

2023’ün beklenen filmlerinden Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı, yönetmenliğini Greta Gerwig’in üstlendiği Barbie’nin vizyona girmesiyle birlikte film için hazırlanan reklam tasarımları da çevrim içi platformlarda büyük ilgi çekmeye başladı.

 

Bu süreçte Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden en kalabalık olan Dubai Emirliği’nin başkenti Dubai’deki Burj Khalifa yakınına 3 boyutlu Barbie görüntülerinin kurulduğu sanılarak bir video dolaşıma sokuldu.

 

 

Bahsi geçen videoyu “Dubai’deki 3 boyutlu Barbie filmi reklamı dikkat çekti.” notuyla Yeniçağ, 23 Derece, Çapa Mag, Haber Global, Patronlar Dünyası gibi haber girişimlerinden bazı aktarımlar şöyle örneklenebilir:

 


Dubai’deki Burj Khalifa heykelinin önüne kurulan 3 boyutlu Barbie görüntüleri viral oldu. Hareket eden devasa heykel kamerada.” gibi ifadelerle aktarılan görüntü bilgisayar ortamında oluşturulmuş.

 

“Bilgisayar üretimli imgeleme” (“computer-generated imagery” – CGI) desteğiyle görsel efektle oluşturulan görüntünün kaynağı Eye Studio adlı ajans tarafından 21 Temmuz 2023 günü sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşım.

 

dubai-3-boyutlu-barbie

 

Twitter profilinde “Görsel imgelerle hikaye anlatımı” (“Story-telling through visual imagery“), Instagram profilinde ise  “Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Krallığı’nda İçerik Oluşturma, CGI Animasyonları, Çizimler, Strateji ve Geliştirme alanlarında uzmanlaşmış bir butik ajans” (“A boutique agency in UAE & KSA specializing in Content Creation, CGI Animations, Illustrations, Strategy & Development”) ifadeleriyle kendini tanıtan Eye Studio’nun portfolyosu benzer CGI içerikleri barındırıyor.

 


Yorumunuzu yazınız...