Konuyla ilgili yanlış aktarımı düzelten işbu incelemeye (ve 26 diğer internet sitesindeki habere) erişimin engellenmesi talebinin Kocaeli 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından (boşanma ile birlikte haberin güncel olmaması, kamu yararını karşılamaması ve sair gerekçelerle haber verme hakkının unsurlarını karşılamadığından ötürü) kabul edilmesi nedeniyle yazıda ismi geçen ilgili şahsın adı, soyadı ve kendisine ait görüntüler kaldırılmıştır.

 

Paylaşılan Görüntünün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kızı Eylül İrem Çavuşoğlu’nun Düğün Törenine Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Korkusuz Gazetesi yazarı ve eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğün törenine ait olduğu iddiasıyla paylaştığı görüntü CHP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Sipahioğlu’nun eşi XX’in gelin bohçası törenine ait olduğu anlaşılmıştı.

Yarkadaş’ın “zenginlik böyle bir şey demek” notuyla görüntüleri aktardığı, yanlış anlaşılmanın kaynağı olan paylaşımı şu şekildeydi:

“Maşallah; zenginlik böyle bir şey demek… Yıllar önce “Bir yüzüğüm var” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızı Eylül İrem Çavuşoğlu’nun düğün töreni öncesi gelen hediyeler göz kamaştırdı. İrem Hanım ve eşi Sefa Koyuncu’ya mutluluklar diliyorum.

 

Bunun gibi birkaç video daha var. Ama sanırım bu video da AKP’li yöneticilerin ve bakanların nasıl bir ihtişam içinde yaşadıklarını göstermesi açısından yeterlidir. Çeyiz ve hediye gösterimi için sergilenen törende çekilen diğer videoları yayımlamaya gerek yok sanırım.”

 

baris yarkadas dugun

 

baris yarkadas dugun

 

Düğün töreni öncesi bir eve cam fanuslar içinde burma bilezikleri, altın kolyeleri ve çok sayıda mücevheri içeren hediyelerin taşındığı video kayıt şu şekildeydi:

 

 

Paylaşılan görüntü, iddia edildiği gibi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğününe değil, ablasının oğlu CHP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Sipahioğlu ve XX’in düğünü öncesi gelin bohçası törenine aitti (Bakan Çavuşoğlu’nun kızı Eylül İrem Çavuşoğlu ve Sefa Koyuncu’nun Ankara’da nikah töreni de aynı gün gerçekleşmişti).

Barış Yarkadaş, aktardığı iddianın gerçeği yansıtmadığını şu şekilde beyan etmişti:

AZ ÖNCE PAYLAŞTIĞIM VİDEOYU SİLDİM. ÇÜNKÜ, VİDEO ÇAVUŞOĞLU’NUN KIZININ DEĞİL YEĞENİNİN DÜĞÜNÜ ÖNCESİ ÇEKİLMİŞ. AİLE ÜYELERİ ARADI, ÖZEL BİR TÖRENİN YANSITILMASINDAN VE ÇAVUŞOĞLU İLE BAĞ KURULMASINDAN RAHATSIZ OLDUKLARINI, BAKANLA GÖRÜŞMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER. KAMUOYUNA SAYGIYLA…

 

2- DÜĞÜN TÖRENLERİ AYNI GÜNE DENK GELDİĞİ İÇİN VİDEOLARIN SERVİS EDİLDİĞİNİ VE KARIŞTIĞINI, VİDEOLARIN AKP İÇİNDEKİ BİR GRUP TARAFINDAN YAYILDIĞINI BELİRTEN AİLE, BU ŞEKİLDE GÜNDEME GELMEKTEN RAHATSIZLIK DUYDUKLARINI BELİRTTİLER.

 

3- AZ ÖNCE ÇAVUŞOĞLU AİLESİYLE DE GÖRÜŞTÜM. VERDİĞİM BİLGİYİ TEYİD ETMEDEN YAYIMLADIĞIM İÇİN ÜZGÜN OLDUĞUMJ BELİRTTİM. “ZAMAN ZAMAN BÖYLE KAZALAR” OLUYOR DEDİLER. DURUMU ANLAYIŞLA KARŞILADIKLARINI, DÜZELTMENİN KONUYU AÇIĞA KAVUŞTURDUĞUNU BELİRTTİLER. MESELE BUNDAN İBARETTİR.

 

baris yarkadas ozur

 

Gökhan Sipahioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Boş konuşmayı bence bırak. Düğün benim. CHP Alanya ilçe başkan yardımcısıyım ben.” ifadeleriyle Barış Yarkadaş’a tepki göstermiş ve özel hayatını ihlâl edecek paylaşımlar hakkında yasal haklarını arayacağını belirtmişti.

“Sosyal Paylaşım Sitelerinde Özel Hayatımızı İhlal Edici Şekilde Yapılan Tüm Paylaşımlarla Alakalı Yasal Yollara Başvuracağımızı Kamuoyuna Saygıyla Duyururuz.”

 

gokhan sipahioglu dugun

 

* Kapak görseli: Habermotto

Yorumunuzu yazınız...