Videoda Bir Pilotun Chemtrails Uçağı İle Gaz Salarak İnsanları Zehirlediğini İtiraf Ettiği İddiası Doğru Değil

Bir pilotun chemtrails zehirli gazlarını uçağıyla atmosfere salarak insanları zehirlediğini itiraf ettiği sanılan bir görüntü aslında bir “şaka”. N5PJ uçağının kayıtlı sahibi ABD’nin Arizona eyaletindeki Scottsdale kentinden Brandon Larson tarafından çekilmiş şaka videosu gerçek sanılmış. Pilotun uçağında chemtrails kimyasallarının depolandığını söylediği bölüm aslında “yakıt tankı”, chemtrails gazlarının atmosfere salınmasının sağlandığını iddia ettiği düğme ise “komplo teorisyenleriyle alay için satılan bir ürün”.

 

Bir pilotun chemtrails zehirli gazlarını uçağıyla atmosfere salarak insanları zehirlediğini itiraf ettiği sanılan bir görüntünün sosyal medya platformlarında paylaşıldığına şahit oluyoruz.

 

Pilotun uçağında chemtrails kimyasallarının depolandığı bölümü ve chemtrails gazlarının atmosfere salınmasının sağlandığı butonun bulunduğu yeri gösterdiği sanılan bahsi geçen video şöyle:

 


 

Videodaki pilotun sözde Chemtrails uçağı hakkında sarf ettiği kurgu ifadeler şöyle:

“Ok so I want to expose chamtrail truth here. I’m not gonna paid out anymore. This plane has been used certified to use chemtrail fluid DK5812. So it holds 50 gallons in each its tank here. Then right, the exhaust is right up here. There is an injector sprays the fluid when you turn on the switch. … You need to make sure you are in the air. We get paid 10 dollars a gallon to spray this stuff. … And you can see down here they installed this switch. As you can see it says chemtrails, you just need to turn on.”

“Tamam, burada Chamtrail gerçeğini ortaya çıkarmak istiyorum. Artık bana ödeme yapmayacağım. Bu uçak, chemtrail sıvısı DK5812’yi kullanmak için sertifikalı olarak kullanıldı. Yani buradaki her tankta 50 galonluk bir miktar var. O zaman doğru, egzoz doğru Burada, anahtarı çevirdiğinizde sıvıyı püskürten bir enjektör var… Havada olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Bu şeyi püskürtmek için galon başına 10 dolar alıyoruz… Ve görebiliyorsunuz. buraya bu anahtarı yerleştirdiler. Gördüğünüz gibi chemtrails yazıyor, sadece açmanız gerekiyor.”

 

Sözde “chemtrail uçağı” videosu Rumble‘da “Chemtrails’i tartışan herkese hepsinin yalan olduğunu söylediler” başlığıyla aşağıdaki açıklamayla paylaşılmış:

“Chemtrails’i tartışan tüm insanlara, tüm yalanların yine yanlış olduğunu söylediler. Bu Doğrudur ve her zaman Doğru olmuştur. İşte kanıt! Piyasanın en iyisi olan test edilmiş ve kanıtlanmış bir ürünle kendinizi EMF, 5G ve Wifi radyasyonlarından koruyun”

 

Ülkemizden bazı Chemtrails komplo teorisi sevdalısı profiller de videodaki aktarımları gerçek sanmış:

 

♏ (@mehmetxtrk): “Chemtrails’i tartışan tüm insanlara, tüm yalanların yine yanlış olduğunu söylediler. Bu Doğrudur ve her zaman Doğru olmuştur. İşte kanıt!”

 

chemtrails-ucagi-iddiasi

Daha önce yayımladığımız “Uçaklardaki Chemtrails Sistemine Ait Sanılan Görüntüler” başlıklı yazımızda şaka maksadıyla hazırlanan görsellerin sıklıkla komplo teorisi taraftarlarınca gerçek sanılarak paylaşıldığına şahit olunduğundan bahsetmiştik (Ayrıca, pilotun chemtrails olarak nitelenen zararlı kimyasalları yanlışlıkla havaalanında saldığı anı gösterdiği sanılan videoyu ele almıştık).

 

Bahsi geçen yazımızdaki vurgumuza benzer şekilde bu video da mizah amaçlı hazırlanmış.

 

Özel uçak şirketi sahibi Brandon Larson adlı ABD’linin mizahî amaçla kaydetip sosyal medya hesabında paylaştığı videodaki chemstrails uçağı hakkındaki kurgu aktarımları gerçek sanılmış.

 

chemtrails-dugmesi-sakasi

 

Brandon Larson söz konusu videoyu 9 Mayıs 2023 tarihinde sosyal medya hesabında şu ifadelerle paylaşmış:

“#Chemtrails gerçek!! Bir önceki video gibi yayından kaldırılmadan önce bu videoyu paylaşın!!! #Hükümet bunu bilmenizi istemiyor!! #chemtrail #komplo #komploteorisi #iklim değişikliği #küreselsoğutma #cessna #genelhavacılık #serbest uçak #özeljet #özeluçak”

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Brandon Larson (@lordbytor)’in paylaştığı bir gönderi


N5PJ kuyruk numaralı Cessna 421B tipi uçak tarandığında ABD’nin Arizona eyaletinde faaliyet gösteren (Brandon Larson’ın sahibi olduğu) Larson Air LLC isimli şirket adına kayıtlı olduğu anlaşılıyor.

 

Chemtrail uçağı sanılan Cessna tipi uçaktan farklı görüntüler Brandon Larson’ın lordbytor uzantılı Instagram hesabında paylaşılmış.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Brandon Larson (@lordbytor)’in paylaştığı bir gönderi


Videoda Larson’un Chemtrails kimyasallarını taşıyan tank olarak aktardığı bölüm uçaklardaki yakıt depolarıdır.

 

Chemtrails kimyasallarını atmosfere salmak için kullanıldığı belirtilen düğme de bir “şaka” amacıyla satılan bir ürün.

 

chemtrails-dugmesi

 

“Chemtrails Aktivasyon Paneli” adlı “şaka ürünü“, (Chemtrails komplo teorisyenlerini tiye alan) şu tanıtım metniyle satışa sunulmuş:

“TENEKE FOLYO ŞAPKALARINIZI SAKLAYIN!!! Ve çığır açan, tamamen çalıştırılabilir Concord Aerospace Chemtrails Aktivasyon Panelleri ile içinizdeki komplo teorisyenini açığa çıkarmaya hazırlanın! Bu, akıllara durgunluk veren CONSPIRO-IDIOCY panel koleksiyonumuzun en son eklentisidir. Herhangi bir uzay tutkunu ve komplo teorisyeni için harika bir hediyedir. Uzay Programının denenmiş ve test edilmiş mühendisliğinden (bilirsiniz, bu tamamen meşru komplo) ilham alan Chemtrails Aktivasyon Anahtarlarımız, en üst düzey, endüstriyel sınıf bileşenlerle üretilmekte ve en yoğun komploya bile dayanacak şekilde inşa edilmektedir. senaryolar. Bu kritik anlar ortaya çıktığında ve kimyasal izlerinizin aşırı hızlanmaya başlamasına ihtiyaç duyduğunuzda, bu panellerin arkanızda “takip etmeyeceğinden” emin olabilirsiniz. Chemtrails Aktivasyon Panellerimizle, komplolarla desteklenen ekstra bir dokunuşla akranlarınız ve arkadaşlarınız üzerindeki tartışmasız hakimiyetinizi açığa çıkarabilirsiniz. Gökyüzünü manipüle etme ve dünyaya iz bırakma yeteneğinizi gururla sergilerken mahallenin kıskandığı biri olun. Meraklı dostlarınızın, etkileyici “kimyasal” otoritenizle nasıl rekabet edebileceklerini merak ederek, yeteneğinize hayret etmelerini izleyin. Öyleyse, meraklı dostlarınız etrafınızda toplanırken, şaşkınlıkla ağızları açık kalırken, bu mükemmel çalıştırılabilir aksesuarın gösterisine hazırlanın. Komplo dehanızın derinliklerini çaresizce anlamaya çalışırken, eşsiz cesaretinize hayran kalacaklar. “Biri böyle bir gücü nasıl elde edebilir?” fısıldayacaklar, zihinleri bir hayranlık girdabında dönüyor ve saf kafa karışıklığı yeni boyutlara yükseliyor.”

 

chemtrails-butonu

 

Görüntünün arka planı Metabunk forumunda da aktarılmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...