– işbu yazı rahatsız edici görüntüler içermektedir –

 

İsrail’in saldırısı altındaki Filistin’in Gazze kentinde başıboş köpeklerin bebekleri parçalayıp yediği ana ait olduğu iddiasıyla paylaşılan fotoğraf Bangladeş’in Mymensingh kentindeki Tıp Fakültesi yakınlarında kaydedilmiş

 

 

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde 7 Ekim 2023’ten bu yana sürdürdüğü saldırılarda 32 bin 975 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, 75 bin 577 kişinin de yaralandığı açıklandı. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamada 24 bin 60 Filistinli kadın ve çocuk hayatını kaybettiği belirtildi. 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi’nde 2 milyon kişi yerinden edildi.

İsrail saldırıları altında büyük insanlık dramının yaşandığı Gazze’de Filistinlilerin cansız bedenlerini sokak hayvanlarının yediği anlar sosyal medyada infial uyandırdı.

 


 

 

Gazze’den görgü tanıkları, İsrail güçlerinin çekildiği bölgelere döndüklerinde akrabalarının cesetlerini bulduklarını; ancak, bazı cesetlerin çürümeye başladığını ve bazı vücut parçalarının kedi ve köpekler tarafından yendiğini gördüklerini aktardı.

Ayrıca, El Şifa Hastanesi’nin ön avlusunda düzinelerce çürümüş cesedin köpekler tarafından yenildiği öğrenildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı yetkilileri 13 Kasım 2023 günü yaptığı açıklamalarda İsrail bombardımanı sırasında kimsenin ölüleri gömemediği için başıboş köpeklerin Gazze’nin en büyük hastanesinin bahçesinde bekleyen sivillerin cesetlerini yediğini söyledi. Bahsi geçen açıklamada, “katliamın” durdurulması ve hastaların tesisten tahliyesine olanak sağlayacak “güvenli, garantili bir koridor” sağlanması çağrısında bulunuldu.

 


 

 

Bu süreçte, Gazze’de yeni doğmuş bir bebeğin cesedinin köpek tarafından taşındığı ana ait olduğu iddiasıyla bir görsel dolaşıma girdi.

 

Bahse konu görsel şöyle:

 

bebek-cesedini-yiyen-kopek

 

Söz konusu fotoğrafı Gazze’de köpeklerin bebekleri yediği ana ait olduğu iddiasıyla sunan paylaşımlardan örnekler şu şekilde:

 

Şevki Karabekiroğlu. (@karabekiroglu_s):

“Gazze… İnsanlığın çöktüğü yer”

 

cocuk-cesedini-yiyen-kopek

 

Serhat Keskin (@sserhatkeskin):

“GAZZE Ben Ahir Zamanda,taşların ve Ağaçların Neden Konuşacağını Şimdi Anladım.Çünkü;insanlar Konuşmuyor.”

 

Gezgin (@gezgin996):

“Bu kare Filistin’de çekildi! Başıboş köpekler bebekleri parçalıyor ve yiyor! Yarın bir gün beklenen Marmara depreminde ki nüfusu yaklaşık 30 milyon! Ülkedeki milyonlarca başıboş köpek enkazlardan insanları parçalayacaklar! Şuan bile insanlar kendini koruyamıyor! #köpekTerörü”

“Arkadaş ne kadar çok demagoji seviyorsunuz. Yok filistin değilmiş hindistanmış yok hindistan değilmiş bangladeşmiş yahu bunun benzerleri Türkiyede de yaşandı! Neden konuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz? Türkiyede kaç çocuk parçalandı öldü hangisini paylaştınız da konuşuyorsunuz?”

 


 

 

Her ne kadar Gazze’de benzer görüntülere şahit olunsa da, bir köpeğin ağzıyla cansız bebeği taşırken görüntülendiği fotoğraf Bangladeş’ten.

 

kopek-bebek-cesedi

 

Bangladeş’in Mymensingh kentindeki Tıp Fakültesi yakınında bir bebeğin köpek tarafından taşındığı ana ait fotoğraf 2024 yılı Ocak ayı ortasında paylaşılmış.

Mymensingh Tıp Fakültesi ( ময়মনসিংহ মেডিকেল কলেজ) yakınlarında bir köpeğin ağzında yeni doğmuş bir bebeğin cesediyle yürüdüğü fotoğraf sosyal medyada yayılmasıyla birlikte Bangladeş’te infiale yol açmış. Hadise, Mymensingh şehrindeki hastane içinde ve dışında kargaşaya neden olmuş.

Yapılan incelemeler, adı geçen hastane yönetiminin 2015 yılından olduğunu ileri sürdüğü görüntünün güncel olduğunu ortaya koymuş.

 

Yorumunuzu yazınız...