Cumhurbaşkanı Erdoğan “Darlandığınızda Ne Yapıyorsunuz?” Sorusuna “Darlandığımızda Zam Üstüne Zam Yapıyoruz” Değil, “Torunlarımı Ararım” Yanıtını Vermiş

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine bir gencin “darlandığınızda ne yapıyorsunuz?” sorusuna verdiği yanıtın “darlandığımızda zam üstüne zam yapıyoruz” şekline büründürüldüğü montaj içeren videonun sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

 

 

Videodaki diyalog, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” kapsamında farklı şehirlerden gençlerle bir araya geldiği etkinlikten.

 

 

Söz konusu etkinlikte Karadenizli gencin sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan darlandığında torunlarını aradığı yanıtını vermişti.

İlgili diyalogun dökümü şu şekilde:

– “Öncelikle merhaba. Sayın Cumhurbaşkanım ben çok Türkiye’yle ilgili genel bir şey sormayacağım, çok daha kişisel bir şey sormak istiyorum. Yani bunca yıl devlet yönetiyorsunuz, bir sürü ilişki yönetiyorsunuz, insan yönetiyorsunuz kolay iş değil yani hani. Ben daha çok bütün bu yönetim işinde darlandığınızda ne yapıyorsunuz onu merak ediyorum?”

 

CB Erdoğan: Nasıl?

 

– “Darlandığınızda ne yapıyorsunuz?”

 

CB Erdoğan: Ha darlandığınızda.

 

– “Evet.”

 

CB Erdoğan: Sen Karadenizli misin?

 

– “Evet.”

 

CB Erdoğan: Belli oluyor, kelimeden anlıyorum görüyorsun. Darlandığımda torunları arıyorum, torun ne demek biliyorsun.

 

Biliyorum. Bu arada benim de oğlum var ben de gelecek miyim Tayyip Dede’ye dedi?

 

CB Erdoğan:  Maşallah kaç tane var?

 

– “Bir tane. Tayyip Dede’ye ben de gelecek miyim orada oyuncak var mı dedi? Ben de dedim anneciğim şu anlık olmayabilir. Size çok selam söyledi.”

 

CB Erdoğan: Tabi darlandığımızda zaman zaman torunları aramak, zaman zaman kendi meşgale alanımızı bulunduğumuz yerde genişletmek. Bizde tabi iş çok ve bu konularla ilgili olarak öyle boş kalma diye benim hayatımda öyle pek bir şey olmuyor, yani ful.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Youtube kanalında ilgili ana ait video “Bir kardeşimiz “darlandığımda” ne yaptığımı sordu. Bir dede olarak elbette torunlarımı arıyorum. ❤️” açıklamasıyla paylaşılmıştı.

 

 

Videoya eklenen “zam üstüne zam yapıyor” bölümü ise 14 Eylül 2018 tarihinde AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nde yaptığı konuşmadan alıntı. Söz konusu konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk lirasının diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesinin ardından yapılan zamlara tepki göstererek “önüne gelen zam üstüne zam yapıyordemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından ilgili bölüm şöyleydi:

“Buradan hemen gazı alan bastırıp gidiyor. Önüne gelen bakıyorsun zam üstüne zam yapıyor, zam üstüne zam yapıyor. Faizle ilişkisi olsun olmasın ama fırsatı yakalıyor ya oradan giriyor. Onun için tabii burada özellikle de Hazine ve Maliye Bakanlığımızın tüm birimleriyle bu kontrol mekanizmalarını çok iyi çalıştırması lazım. Bu suiistimalleri yapanlara da gereken dersleri vermemiz lazım. Gelişmeleri takip ediyoruz. Birileri fırsattan istifadeyle milletimizin kafasını bulandırmak, moralini bozmak için bir sürü yalan yanlış haberleri ortalığa yayıyor. Bu stokçulara gereken cevap verilecek. Çünkü stokçuluk Türkiye’de benim normal esnafımı ciddi manada sıkıntıya düşürüyor. Okul kitaplarının basılamadığından sağlık ve ilaç hizmetlerinin aksayacağına kadar pek çok dedikodu üretiliyor. Devleti bu tür manipülasyonlarla köşeye sıkıştırarak haksız kazanç elde etmek isteyen simsarlara asla meydanı bırakmayacağız”

 

 

Yorumunuzu yazınız...