Yaşamı boyunca ALS hastalığıyla mücadele eden, tekerlekli sandalyesinden özel bir yazılımla iletişim kuran ve 2018 yılında 76 yaşında yaşamını kaybeden ünlü bilim insanı Stephen Hawking’in ismi 2019 yılında yargılanmayı beklerken hapishanede ölü bulunan Jeffrey Epstein’in ve Ghislaine Maxwell’in kız çocuklarına cinsel istismar ağı oluşturmasıyla ilgili davada geçti.

En küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanan Jeffrey Epstein, 10 Ağustos 2019 günü New York’ta tutulduğu hapishanede ölü bulundu.

2015 yılında Virginia Giuffre tarafından ABD’li milyarder Jeffrey Epstein’a reşit olmayan kızları temin eden Ghislaine Maxwell’e karşı ABD’de açılan hakaret davasında mahkeme dosya münderecatına giren bir rapor hakkında gizliliği kaldırma kararı verdi.

Jeffrey Epstein mağdurlarından Virginia Giuffre tarafından 2017 yılında açılan davayla bağlantılı olarak ifade veren, ifadesi alınan, ifadelerde adı geçen onlarca kişinin ismini kamuoyuna açıklandı.

Epstein’ın ölümünün ardından, 3 Ocak 2024 günü kamuya açık hâle getirilen 949 sayfalık raporda Stephen Hawking’in ismi de zikredildi.

Jeffrey Epstein’ın 2015 yılında seks ticareti suçundan hüküm giyen suç ortağı Ghislaine Maxwell’e gönderdiği bir e-postada Virginia Giuffre’nin Hawking’in “reşit olmayanların seks partisine” katıldığına dair iddiasını çürütecek bilgi veren herkese ödül teklif etmesi söyleniyor.

Söz konusu e-postada geçen ifadeler şöyleydi:

“Virginia’nın arkadaşlarından, tanıdıklarından, ailesinden öne çıkan ve iddialarının yanlış olduğunu kanıtlamaya yardımcı olanlara bir ödül verebilirsiniz. En güçlüsü Clinton yemeği ve Virgin Adaları’nda Stephen Hawking’in reşit olmayan bir grup sekse katıldığına dair yeni versiyon.”

Bahsi geçen raporda isminin geçmesiyle birlikte Stephen Hawking hakkında “reşit olmayan kızlarla grup cinsel ilişki” iddiası ortaya atıldı (Hawking hakkında (henüz) herhangi bir pedofil ilişki suçlamasında bulunulmadı).

Reşit olmayan kızları ünlülere “pazarladığı” öne sürülen Jeffrey Epstein’ın, Stephen Hawking’i Karayipler’deki özel adasında ağırladığı, Hawking’in cinsel yakınlaşma başlamadan önce soyunup matematik testlerini çözmelerini talep ettiği reşit olmayan kızlara iddiaları yalanlamaları için para teklif ettiği öne sürüldü.

Bu süreçte Stephen Hawking’in Jeffrey Epstein’ın adasında görüntülendiği iddiasıyla ve pedofili suçlamasıyla bir görsel paylaşıldı:

 

stephen-hawking-kadin

 

Bahsi geçen fotoğrafı kullanan paylaşımlar şöyle örneklenebilir:

 

23 Derece (@yirmiucderece): “ABD’de pedofili ile suçlanırken hapishanede ölü bulunan ABD’li milyarder Jeffrey Epstein’in davasında, Epstein’ın, ünlü fizikçi Stephen Hawking’in, reşit olmayan kızlarla yaşanan bir toplu cinsel ilişki etkinliğine katıldığına dair iddiaları yalanlamaları için kurbanlara para teklif ettiği ortaya çıktı.”

 

stephen-hawking-pedofili-iddiasi

 

2023 (@2023T2023): Simpsonlar, Stephen Hawking’in Jeffrey Epstein Adası’ndaki reşit olmayan seks partisini yıllar önce öngörmüştü.

 


Söz konusu fotoğraf 2012 yılında İngiliz Daily Mirror gazetesinin yayımladığı Hawking’in ABD’nin San Bernardino kentindeki eş değiştirme ve striptiz kulübünün müdavimi olduğu iddiasıyla birlikte de servis edilmişti.

 

Ancak bahse konu fotoğraf iddia edildiği gibi Stephen Hawking’in pedofili ilişkisini yansıtmıyor.

 

Fotoğrafta Stephen Hawking (8 Ocak 1942 – 14 Mart 2018) 1970 yılında dünyaya gelen kızı Lucy Hawking ve eski eşi Jane Hawking ile birlikte görülüyor.

 

Stephen Hawking’in eski eşi Jane Wilde Hawking ile evliliğinden Robert, Lucy ve Timothy adlı 3 çocuğu olmuştu.

 

stephen-jane-robert-lucy-timothy-hawking

stephen-hawking-ailesi

 

2012 yılında Reddit‘te dolaşıma giren fotoğrafta aslında Stephen Hawking’in eşi ve kızıyla birlikte görüntülendiği belirtilmişti.

 

2023 yılı başında gizliliği kaldırılan suçlamadosyada adının geçmesiyle birlikte yeniden Twitter / X’te paylaşılan fotoğrafta Hawking’in eşi ve kızıyla görüntülendiği notu düşüldü.


Öte yandan, Stephen Hawking’in 2006 yılında Jeffrey Epstein’ın Karayipler’deki adasında ağırlandığını gösteren fotoğraflar 2016 yılında yayımlanmıştı.

St. Thomas Adası’nda Jeffrey Epstein tarafından finanse edilen The Edge Foundation tarafından fizik alanında önde gelen isimlerin bir araya getirildiği konferansa katılan Stephen Hawking’in David Gross, Kip Thorne ve Lisa Randall ile fotoğraflandığı görsel şöyle:

 

stephen-hawking-jeffrey-epstein

 

 

Yorumunuzu yazınız...