Anthony Fauci’nin Seks Amaçlı İnsan Kaçakçılığı Suçlamasıyla ABD’de Tutuklanan Ghislaine Maxwell’in Kız Kardeşiyle Evli Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Aralarında reşit olmayan kız çocuklarının da bulunduğu çok sayıda kişiye cinsel tacizde bulunmak ve seks amaçlı insan kaçakçılığı yapmakla suçlanan ABD’li milyarder Jeffrey Epstein, 10 Ağustos 2019 günü New York’taki hücresinde ölü bulunmuştu. Epstein’ın hücresinde kendini asarak intihar ettiği açıklanmıştı. Bu durum, Epstein’ın öldürüldüğü yönündeki komplo teorilerini de beraberinde getirmişti.

Pedofil milyarder Jeffrey Epstein’ın eski kız arkadaşı İngiliz vatandaşı Ghislaine Maxwell’in de -Epstein gibi- seks amaçlı insan kaçakçılığı yapmak suçlamasıyla ABD’de tutuklanması, komplo teorilerinin yanına asparagasların da eklenmesine yol açmış görünüyor.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı, Beyaz Saray Sağlık Danışmanı ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı  Dr. Anthony Fauci’nin eşinin Ghislaine Maxwell’in kız kardeşi olduğu iddiası dolaşıma sokulmuş (Böylelikle, koronavirüs salgınına karşı politikalar hakkında ABD’de en (y)etkili isimlerden biri olan Anthony Fauci, Ghislaine Maxwell ve Jeffrey Epstein’ın kirli ilişkiler ağı ile ilişkilendirilmiş oluyor).

ABD’deki gizli devlet yapılanmasına karşı olduğunu belirten Başkan Donald Trump destekçisi QAnon akımının komplo teorisi bağımlısı müritlerince öne sürülen bu iddianın “QAnon Türkiye” adı altında örgütlenen sosyal medya profilleri tarafından dile getirildiği görülüyor.

Bahse konu iddiayı içeren bazı paylaşımlar şu şekilde:

“Günün ifşası… ‼

Bu, Meşhuuur virolog Anthony Fauci ve eşi Christine Maxwell. Birkaç gün önce sübyancı multimilyoner. Jeffrey Epstein ile bağlantısı olduğu için FBI tarafından tutuklanan Ghislaine Maxwell’in kız kardeşi. Nasıl bir ilişkileri varsa hepsinin birbiriyle.. ilginç!”

 

Anthony Fauci Ghislaine Maxwell
Anthony Fauci’nin Ghislaine Maxwell’in kız kardeşiyle evli olduğunu öne süren paylaşım

 

Anthony Fauci Ghislaine Maxwell
Anthony Fauci’nin Ghislaine Maxwell’in kız kardeşiyle evli olduğunu öne süren paylaşım

 

Dr. Anthony Fauci, Ghislane Maxwell’in kız kardeşi olan Christine Maxwell’e hafif bir fiziksel benzerlik gösteren, ancak farklı bir kişi olan Christine Grady ile evlidir.

İşbu yazının kapağında yer alan, 18 Ekim 2016 tarihinde Beyaz Saray’daki resmî yemekte çekilen fotoğrafta görülen Christine Grady de eşi gibi bir sağlık personeli. Dr. Christine Grady hâlihazırda Department of Bioethics at the National Institutes of Health Clinical Center adlı kuruluşta çalışmaktadır.

1985 yılında Dr. Anthony Fauci ile evlenen Dr. Christine Grady’nin Ghislaine Maxwell ile bir akrabalık bağı bulunmamaktadır. Dr. Grady’nin babası 2. Dünya Savaşı gazisi John H. Grady’dir. Joanne Grady Huskey, John H Grady III, Barbara Grady-Ayer ve Robert Grady adlı 4 kardeşi bulunmaktadır.

Ghislaine Maxwell’in Kevin, Ian, Anne, Christine, Isabel ve Phillip adlarında 6 kardeşi bulunduğu bilinmektedir. Christine Grady ile karıştırılan Ghislaine Maxwell’in kız kardeşi Christine Maxwell’in Fransa’da 1950 yılında doğduğu, Magellan adlı internet arama motorunun kurucularından olduğu ve 2019 yılında Texas Üniversitesinde doktorasını sürdürdüğü bilinmektedir.

Anthony Fauci’nin eşi Christine Grady hakkındaki gerçekleri ortaya serilmesinin ve Ghislaine Maxwell’in kız kardeşi olmadığının anlaşılmasının ardından ABD’deki QAnon muhibbanlarının bu iddiayı içeren paylaşımlarını sildiği görülüyor. Türkiye’den QAnoncular bunu henüz idrak edememiş galiba…

 

Yorumunuzu yazınız...