Eskişehir’de bir pavyonda 4 kişinin Afet isimli kadın için birbirine girdiği, çıkan silahlı çatışmada 1 kişinin öldüğü, Afet’in ise kadın taklidi yapan Ali Ergüven isimli bir erkek olduğu iddiası doğru değil.

 

X / Twitter platformunda bir sosyal medya profilinin ortaya attığı Eskişehir’de bir pavyonda “Afet” isimli kadın için çıkan silahlı çatışmada 1 kişinin öldüğü, “Afet” isimli kadının da aslında Ali E. isimli bir erkek olduğunun anlaşıldığı iddiası gerçek sanılıp yaygın şekilde paylaşıldı.

 

Odatv (@odatv): “Eskişehir’de bir pavyonda kendisi için 4 erkeğin silahlı çatışmaya girip içlerinden 1 kişinin öldüğü “Afet” isimli kadının aslında Ali E. isimli bir erkek olduğu ortaya çıktı.”

 

Muhbir (@ajans_muhbir): “Eskişehir’de bir pavyonda 4 kişi, “Afet” isimli kadın için birbirine girdi. Silahlı çatışma çıktı ve 1 kişi öldü. Uğruna katil oldukları Afet’in ise Ali E. isimli erkek olduğu ortaya çıktı.”

 

eskisehir-pavyon-kavga

 

23 Derece (@yirmiucderece): “Dilber sandıkları Ali uğruna çatıştılar! Eskişehir’de bulunan bir pavyonda, 4 kişi arasında çıkan anlaşmazlık büyük bir trajediyle sonuçlandı. Başlangıçta “Afet” adındaki kadın için çıkan kavga, silahlı çatışmaya dönüştü ve maalesef 1 kişi hayatını kaybetti. Ancak daha sonra herkesi şaşırtan bir gerçek ortaya çıktı; Afet’in aslında Ali E. isimli bir erkek olduğu anlaşıldı. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu olayla ilgili polisin soruşturması sürerken gelişmeler merakla bekleniyor.”

 

eskisehir-pavyon-kavga

 

İddianın kaynağı, X’te etkileşim için popüler içerikleri ve bahis sitesi reklamlarını paylaşan “absürt olaylar” adlı “@absurtolaylar” uzantılı 4314633802 ID’li hesabın paylaşımı.

“Eskişehir’de bir pavyonda 4 kişi, Afet isimli kadın için birbirine girdi. Silahlı çatışma çıktı ve aralarından 1 kişi öldü. Uğruna katil oldukları Afet’in ise Ali Ergüven isimli bir erkek olduğu ortaya çıktı. Kadın taklidi yapıyormuş. Başka ülkede yaşayamam”

 

eskisehirde-bir-pavyonda-afet

 

Yapılan taramada pavyonda erkeklerin uğruna birbiriyle çatıştığı kadın sandıkları kişinin erkek çıktığı yönünde bir aktarımın muteber basın kuruluşlarınca aktarılmadığı görüldü.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, bir eğlence mekanında kendisini ‘Afet’ olarak tanıtan kadın için 4 erkeğin silahlı çatışmaya girdiği ve 1 kişinin öldüğüne dair sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

“Sosyal mecralarda yayılan paylaşıma göre Eskişehir’de bir eğlence yerinde 4 kişinin birbirine girdiği ve çıkan silahlı çatışma sonucu 1 kişinin öldüğü şeklinde yapılan paylaşımın asılsız anlaşılmış olup, paylaşımı yapan şahsın kimlik tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir.”

 

eskisehir-pavyon-silahli-catisma-duyuru

Yorumunuzu yazınız...