Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Hukuk ve Siyasi İşler Başdanışmanı Avukat Nuşirevan Elçi’nin CHP genel merkezinde Rudaw TV’ye verdiği röportajda Türk bayraklarına yer verilmediği iddiası sosyal medyada yaygın şekilde paylaşıldı.

 

nusrevan-elci-turk-bayraklari

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Nuşirevan Elçi’nin Rûdaw‘a verdiği röportajda, CHP Genel Merkez binasında bulunan salondaki Türk bayraklarının her zamanki konumunda yer almadığı görülebiliyor.

Elçi, parti genel merkezinde Rudaw’a verdiği röportajda bayrakların kaldırılmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada “bayrağımızı kaldırttığım iddiası sadece kötü niyetli değil son derece de absürttür” ifadelerine yer vermiş.

Bahsi geçen açıklama metni şöyle:

“Bir süredir kamuoyunun gündeminde, bir televizyon kanalına vermiş olduğum mülakat üzerinden bana ve partimize karşı yalan ve eksik bilgilerle bir iftira kampanyası yürütülmektedir. Günlerdir bir akıl tutulması izliyoruz. Bir basın kuruluşu ile yapılan röportajda, bayrağımızı kaldırttığım iddiası sadece kötü niyetli değil son derece de absürttür.

1. Mülakatın gerçekleştiği gün yoğun gündemimden dolayı hızlıca salona girip, bana gösterilen yerde oturarak mülakatı tamamlayıp, yetişmem gereken görüşmeler olduğu için yine hızlıca salondan çıktım. Ne röportaj öncesinde ne de sonrasında henüz yeni katıldığım partimin basın odasının düzenine ilişkin bir bilgim yoktur. Bu halde iddia olunan değişiklikten sorumlu tutulmam abesle iştigaldir. Tüm kamuoyu gibi ben de haberlerde okuyunca durumu öğrendim.

2. Partimizin ilgili kişileri röportajı yapan basın kuruluşu ile görüşmüş, konu hakkında açıklama istemiş, kurum yetkilileri özür dileyerek söz konusu değişikliği kendilerinin yaptığını, sorumluluğun ve yanlışın kendilerine ait olduğunu belirtmişlerdir.

3. Her şeyden öte ülkemizin bayrağı ile bir sorunum veya tahammülsüzlüğüm olsa, değil CHP, Türkiye’de herhangi bir partide zaten siyaset yapmazdım. CHP bu ülkenin kurucu partisidir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına, milli değerlerine bağlı bir partidir. Ben katıldığım partinin ilkelerini ve değerlerini bilerek ve benimseyerek bu partiye katıldım.

4. Bu konuda kamuoyunun hassasiyetini saygıyla karşılıyor, şahsımın ve partimin hedef haline getirildiği tartışmanın sonlanması için bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu ifade ediyorum. Partim ve şahsımla ilgili akla gelmeyecek haberler yapan, paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı da kamuoyuna bildiriyorum.”

 

 

nusirevan-elvi-turk-bayragi-aciklama

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti binasında düzenlenen haftalık basın toplantısında, Nuşirevan Elçi’nin sözleri hakkında, “Şahsi görüşü yansıtır. Partimizi hiçbir şekilde bağlamaz. Bu konunun partimizin de gündeminde olmadığını ilgili danışman ifade etmişifadelerini kullanmıştı.

 

1 Yorum

  1. Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks.

Yorumunuzu yazınız...