Videoda Rakiplerini Çalımlayan Genç Yetenek Lionel Messi’nin Oğlu Mateo Messi Değil

Yanlış İddia

 

Eşi Antonella ile 2017 yılında evlenen 1987 doğumlu ünlü Arjantinli yıldız Lionel Messi, Mateo, Thiago ve Ciro adında 3 çocuk sahibi.

Hâliyle Lionel Messi’nin çocuklarından beklentiler büyük. Küçük Messilerin de babası gibi yeşil sahalarda iz bırakması ümit ediliyor. Bu beklentinin yansımalarını, Mateo Messi’ye ait sanılan farklı genç yeteneklerin videolarında görüyoruz.

 

 

Çalımlarıyla babasını andıran 8 yaşındaki Mateo Messi’ye ait sanılan video ve hatalı aktarımda bulunan paylaşım örneği şöyle:

 

Futbol-u Alîyye (@0smanlisporFK): “Mateo Messi, babasının deliliğiyle başladı bile.‍ Saltanat.⚽️”

 

meteo-messi-sanilan-genc

 

Videoda görülen genç yetenek Mateo Messi değil.

2015 doğumlu Mateo ve 2012 doğumlu ağabeyi Thiago, babalarının FC Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e transfer olmasının ardından ünlü Katalan kulübünün altyapısından ayrılarak Paris’teki PSG’nin akademisine geçiş yapmıştı.

 

 

Mateo Messi’nin fotoğrafları ile karşılaştırılınca videodaki gencin kendisi olmadığı anlaşılabiliyor. Görüntüde rakiplerini çalımlayan genç PSG forması giymiyor.

 

mateo-messi

 

Harika hareketleri ile gelecek adına büyük ümit vaat eden genç futbolcunun adı Amin.

 

mateo-messi-sanilan-amin

 

Bahse konu video, Hollanda’nın Haarlem şehrinde bulunan bir futbol kulübü olan Koninklijke HFC’nin genç takımında forma giyen Amin’in sosyal medya hesabında paylaşılmıştı.

 

 

Mateo Messi sanılan Amin’in annesi tarafından yönetilen sosyal medya hesabında “yeni nesil Messi” (thenextgenerationmessi) etiketi kullanılmış.

 

amin-genc-yetenek

 

Söz konusu profilde atılan hikâyede, Amin’e ait görüntünün Mateo Messi’ye ait sanılarak hayran sayfalarında paylaşıldığı belirtilmişti.

 

mateo-messi-sanilan

 

Genç yeteneğin sosyal medya profilinde aynı sahada aynı forma ile farklı görüntüleri de paylaşılmış.

 

 

Lionel Messi’nin hayran sayfalarında paylaşılan videoya birçok sosyal medya kullanıcısı, görülen genç yeteneğin Matteo Messi olmadığı uyarısını düşmüştü.

 

 

Benzer şekilde geçtiğimiz aylarda yine bir genç yeteneğin üç rakip oyuncuyu driplingle geride bırakıp golünü attığı görüntü de Lionel Messi’nin oğlu Mateo’ya ait olduğu sanılarak “DNA testine gerek yok” gibi vurgularla paylaşılmıştı.

 

 

 

mateo-messi-ezequiel-llach

 

Viral şekilde paylaşılan videoda rakiplerini geçip gol atan genç Anderletcht akademisinden bir futbolcu da sanılmıştı.

 

RSC Anderlecht’in sosyal medya profillerinde “Messi” vurgusuyla bu videonun paylaşılması görüntüdeki gencin Mateo Messi sanılmasına yol açmış görünüyor.

 

@rscanderlecht Our academy > your academy ‍♂️ #RSCA #COYM #Neerpede ♬ son original –

 

Video güncel değil, 2012 yılından.

Yukarıdaki videodaki duruma benzer şekilde görüntüde rakiplerini harikulade şekilde çalımlayan kişi Lionel Messi’nin oğlu Matteo Messi değil, şu an 21 yaşında amatör bir futbolcu olan Ezequiel Llach.

Videodaki genç yetenek Ezequiel Llach’ın kariyerinin madde bağımlılığı sebebiyle istediği ve beklenildiği şekilde ilerlemediği biliniyor.

Llach, Twitter profilinden yaptığı paylaşımda videoda görülen kişinin kendisi olduğunu “Çocuğun Mateo olduğuna inanmaları benim için bir iltifat. Profesyonel olamadığımın nedenini her an paylaşacağım.” cümleleriyle teyit etmişti.

 

ezequiel-llach

 

Yorumunuzu yazınız...