Türk Takımlarının Avrupa’da Ertem Şener’in Anlattığı Maçların Hiçbirini Kazanamadığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Ünlü spor spikeri ve sunucu Ertem Şener’in anlattığı Avrupa futbol organizasyonları kapsamında yaptıkları maçları Türk takımlarının kazanamadığı iddia edilmişti.

 

“Türk takımları Avrupa’da Ertem Şener’in anlattığı hiçbir maçı kazanamadı.”

 

ertem senerin anlattigi hicbir maci kazanamadik

 

Ertem Şener’in anlattığı Avrupa kupası maçlarında ülkemiz temsilcilerinin pek başarılı olmadığı söylenebilir. Elbette bu durumda Ertem Şener’in anlatımı ile nedensellik bağı da kurulamaz.

Ancak, Ertem Şener’in anlattığı tüm maçları Türk takımları kaybetmiş değil.

Şener’in bu iddiayı asılsız kılan anlatımları mevcut.

Örneğin, 25 Kasım 2009 günü Manchester United ve Beşiktaş arasında oynanan maç,

Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu’nda oynanan maçta Beşiktaş’ın deplasmanda Old Trafford Stadı’nda Manchester United’ı 1-0 yendiği maçı Star TV’de Ertem Şener anlatmıştı.

 

 

Ertem Şener’in bahsi geçen maçtaki anlatımı, harikulade performansı UEFA‘nın da övgüsüne mazhar olan Rüştü için kullandığı “Rüştü, aferim Rüştü, aslanım Rüştü, ellerinden öpüyorum Rüştü, her yerinden öpüyorum, her yerinden, her yerinden öpüyorum, bir tanesin Rüştü, bir tane!” ifadeleriyle hatırlanıyor.

 

 

Rüştü Reçber’in konuk olduğu 29 Mart 2013 günü yayınlanan Beyaz Show’a sürpriz yaparak katılan Ertem Şener, Rüştü Reçber’in elini öpmüştü.

 

 

Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu karşılaşmasında Fenerbahçe’nin Kadıköy’de 7 Kasım 2007 günü Hollanda’nın PSV Eindhoven takımını 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı da Ertem Şener anlatmıştı.

 

 

Ertem Şener, Twitter üzerinden bahse konu iddia hakkında şu yorumda bulunmuştu:

“E Real Madrid maçlarını da ben anlattım geçen sezon? Geri dönüşlerinde mesela ben vardım :)) Ayrıca siz Trabzonspor’u neden elediniz ki? Haftaya rövanş var! Habercilik ciddiyet ister. Sevgiler :)”

 

 

Konuyla ilgili ileri sürülen bir diğer iddia da Ertem Şener’in maçlarını anlattığı tüm temsilcilerimiz katıldıkları Avrupa organizasyonlarından elendiği yönündeydi. Bu iddiayı çürütecek bir örneği tespit edemedik.

 

Yorumunuzu yazınız...