Ergin Ataman’ın Euroleague’de Galatasaray’ın Kızılyıldız İle Deplasman Maçına Çelik Yelek İle Çıktığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da Barcelona’yı mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman hakkında dile getirilen bir iddiayı ele alacağız.

Sırbistan’da Kızılyıldız ve Galatasaray Liv Hospital arasında 16 Ocak 2015 tarihinde oynanan basketbol maçı öncesinde ölüm tehdidi alan Galatasaray’ın bu dönemdeki başantrenörü Ergin Ataman’ın karşılaşmaya çelik yelekle çıktığı iddia edilmişti.

Kızılyıldız deplasmanı sonrası haber sitelerinde Ergin Ataman’ın ‘çelik yelek’ giyerek maça çıktığı iddiası şöyle öne sürülmüştü:

Ergin Ataman çelik yelekle sahada

 

Ölüm tehditleri alan Galatasaray Liv Hospital’ın başarılı antrenörü, dünkü Kızılyıldız karşılaşmasında çelik yelek giyerek takımının başında yer aldı.

 

Kızılyıldız taraftarı Marko Ivkovic’in İstanbul’da yaşamını yitirmesinin ardından Sırbistan’la Türkiye arasında büyük bir kriz yaşanmıştı. Bu gerilimde en büyük tepkiyi de Galatasaray Liv Hospital’ın başantrenörü Ergin Ataman görmüştü. Ölüm tehditleri alan Ataman için görülmemiş bir güvenlik önlemi alındı. Başarılı çalıştırıcı, çelik yelek giyerek sahadaki yerini aldı. Onun Aslanları, Sırbistan ekibini adete salona gömdü.

 

Ergin Ataman’ın gömleğinin içinde çelik yelek vardı. Bu tablo dünya tarihinde bir ilkti. Sahaya domuz ayakları da atıldı. Her şeye rağmen G.Saraylı basketçiler adeta ‘Cehennem Melekleri’ gibiydi. Sırbistan deplasmanından galibiyetle dönüldü. Camia sevince boğuldu.

 

ergin ataman çelik yelek

 

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Euroleague’de Galatasaray ile Kızılyıldız arasında Belgrad’da oynana maçta Ergin Ataman’ın çelik yelek giyerek sahaya çıktığını şöyle öne sürmüştü:

“Babamın mezarına gitmiyorum, o adamın mezarına neden gideyim? Mecburen gittik. Çelenk koyduk, saygı duruşu yaptık. İyi tedbir almışlardı. Otele döndük. Polisler “Putin’i böyle koruyoruz” dediler. 3 bin 500 polis var. Sonra aklımıza geldi ya bir manyak bıçakla saldırırsa diye. Ergin’e özel çelik yelek giydirdik. İlk kurşun geçirmez antrenör Ergin’dir. Bizim benchin arkası siyah ceketli insanlarla doluydu. Maçı olaysız hallettik. Oraya gitmesem takımı yalnız bırakmış olurdum. Ben kabile reisiyim. Hepsini korumak zorundayım.”

 

ergin ataman çelik yelek giymiş

 

Ancak, bu iddia bizzat Ergin Ataman tarafından tekzip edilmiş vaziyette.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ergin Ataman, “Kızılyıldız maçında çelik yelek giydiğim iddiaları tamamen şehir efsanesi. Böyle bir durum yok.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...