Videonun Bağcılar’da Annesi Havva S.’yi Canice Öldüren Ali S.’ye Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Türkiye’yi sarsan Bağcılar’daki cinayetle bir ilgisi bulunmayan bir video, annesini canice öldüren zanlıya ait olduğu iddiasıyla sosyal medyada dolaşıma sokulmuş.

 

“Annesini vahşice öldüren Ali Sayan’ın telefonundan çıkan o görüntüler. Uyuşturucunun ne kadar zararlı ve tehlikeli olduğuna bir kere daha şahit olduk! 📰 Edinilen bilgiye göre olaydan sonra “ Annem nerede?” dediği söyleniyor. #BağcılarOlayı #bagcilar #anne”

 

https://twitter.com/ertugrulyn/status/1575514437661900802

 

Paylaşılan video, geçtiğimiz günlerde Bağcılar’da annesi Havva S.’yi vahşice öldüren Ali S.’ye ait değil.

 

annesini-olduren-adamin-telefonundan-cikmis

 

Görüntüde, söz konusu cinayetle bir ilgisi bulunmayan “by_Leon” mahlaslı “noalibaba” uzantılı Twitter hesabının sahibi annesine şaka yapıyor.

Videonun kaynağı:

 

@seatleonclub

♬ Bass – Sasukieos

 

Videoda görülen kişilerin Ali Sayan ve annesi olmadığını görüntünün sahibi şöyle duyurmuş:

“Arkadaşlar tiktok ta yayınlanan bu video bana ait. Ali sayan ve annesi değil Bu görüntüler ben ve annem Nargile tütününu salça diye şaka yaptım anneme Videoyu başka yerlerde görürseniz lütfen şikayet edin. Psikolojim bozuldu İnst :karababa1908”

 

 

“BU VİDEO BANA AİTTİR . BU VİDEO BANA AİTTİR. ALİ SAYANLA İLGİSİ YOKTUR KATİL ALİ SAYANLA İLGİSİ YOKTUR. BU VİDEODA ANNEMLE ŞAKALASİYORUZ ELİMDE Kİ NARGİLE TÜTÜNÜ VE BEN SALCA DİYE SAKA YAPIYORUM ANNEME SOSYAL MEDYADA GÖRDÜĞÜNÜZ HERSEYE İNANMAYİN”

 

 

Bağcılar’da uyuşturucu bağımlısı Ali S. 25 Eylül 2022 günü tartıştığı annesini bıçakla öldürüp, kafasını bedeninden ayırarak balkondan sokağa atmıştı. Akabinde evi ateşe vererek kapıyı üzerine kilitleyen Ali S. eve zorla giren polis ekiplerince göz altına alındıktan sonra, ifadesi alınarak sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. Hakimlik şüphelinin ‘Canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘Üstsoydan akrabayı kasten öldürme’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar vermişti.

 

Yorumunuzu yazınız...