Hıncal Uluç Sıklıkla Galatasaraylı Olmaktan Duyduğu Utancı Dile Getiriyor ve Galatasaraylı Olmaktan Vazgeçiyor

Sabah Gazetesi yazarı ve A Spor yorumcusu Hıncal Uluç, Galatasaraylı kimliği ile tanınan bir isim. Köşe yazılarında ve katıldığı TV programlarında Galatasaray’a yönelttiği sert eleştiriler de hâlâ hatırlarda. Uluç, Galatasaray’ı eleştirirken sıklıkla taraftarı olmaktan dolayı utanç duyduğunu dile getiriyor. Fasılalar halinde de Galatasaray’ı bıraktığını ilân edip kendiyle çelişiyor. Hatta bazen Galatasaraylı olmaktan dolayı duyduğu bu utancı ilk kez dile getirdiğini iddia ederek kendisiyle çelişiyor.  

Örnekleriyle aktaralım:

14 Mayıs 2019 tarihinde katıldığı bir televizyon programında Galatasaraylı olmaktan utandığını tekrar şu sözlerle dile getirmişti:

“Gerçekten sözün bittiği yerdeyiz. Geçen hafta Beşiktaş, bu hafta Rizespor maçını izlerken ben Galatasaraylı olduğumdan utandım. Galatasaray şampiyon olursa ve kupayı müzeye götürürse, o müzeye yakışmayacak ilk kupa olacaktır o.” 

5 Şubat 2019 tarihinde ise Galatasaraylı olmaktan duyduğu utancı şöyle dile getirmişti:

“Galatasaray fevkalade yanlış bir yolda. Yedeklerine varıncaya kadar bir yabancı takım sahaya çıkarken bir Galatasaraylı olarak utandım. İftihar eder gibi gazetelerde duruyordu. İsyan eden bir tane Galatasaraylı yok.”

Uluç, 17 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan “Bir zavallı Divan ki!..” başlıklı yazısında utancını tekrar şöyle ifade etmişti:

“Galatasaraylı oluşumdan bir kez daha utandım.. Bu kadar önemli bir canlı yayını bile gerçekleştirmekten aciz bir Başkan ve onun olmayan kurulu Galatasaray’ı kurtaracaktı öyle mi?.”

6 Aralık 2016 tarihinde Sabah Gazetesinde yayınlanan köşe yazısına “Galatasaraylı olduğumdan utandım!..” başlığını atmış ve takımını yine eleştiri bombardımanına tutmuştu.

Sabah Gazetesindeki 21 Mayıs 2015 tarihli “Galatasaraylı olduğumdan utandım!..” başlıklı yazısında, başlıktan anlaşılacağı üzere utancını şu ifadelerle aktarmıştı:

“Utanç verici, yüz karası bir maçtan sonra, bir Federasyon, Merkez Hakem Komitesi ve Hakem rezaleti ile finale çıkan takımın, futbolcularının, teknik ekibinin ve yöneticilerinin, hiç sıkılmadan, hiç yüzleri kızarmadan bayram yaptıklarını görünce Galatasaraylılığımdan utandım.”

“Kalecinin kurtarmışken yediği on para etmez bir atış gol olunca, nasıl sevindiğini, takımın da o sahte penaltı ve penaltıcının üzerine nasıl sevinçle çullandığını görünce, Galatasaraylılığımdan iyice utandım..”

6 Kasım 2014 tarihli “Galatasaray’ı rezil ettiler!..” başlıklı yazısında utangaç kimliğini tekrar ifşa etmiş Uluç:

“Onlar sadece Galatasaray’ı değil, dünyadaki “Türk” adını on paralık ettiler, meşaleleri yakıp önce sahaya, sonra Dortmund tribünlerine attıkları ve maçı iki kez durdurdukları terör eylemleriyle.. İşte asıl o zaman utandım Galatasaraylı olmaktan..”

27 Ağustos 2014 tarihli “Bunlar insan mı?.” başlıklı yazısında Uluç, Galatasaraylı olmaktan dolayı utanmaktan imtina yine etmemiş:

“Böylesine bir maçta yarattığınız ortam yüzünden Galatasaraylı olduğumdan utandım.. Sizin gibilere “Aslan” değil, olsa olsa “Sırtlan” derler!..”

7 Nisan 2014 tarihinde ise Galatasaray’ın kadrosunda yer alan Felipe Melo nedeniyle Galatasaraylılığından hayatında ilk kez utandığını şöyle iddia etmişti:

“Melo’yu tartışmam bile. Derhal Galatasaray’dan kovulmalı. Ben bunca yıllık Galatasaraylıyım, bu karakterdeki bir adamın oynadığı takımı tutmam. O sahneleri izlerken Galatasaraylılığımdan utandım. Hayatımda Galatasaraylılığımdan utanmam ilk defa oldu.”

Hıncal Uluç’un Galatasaraylı Olmaktan Duyduğu Bu Utanç Ne İlk Ne De Son…

Ancak bu Hıncal Uluç’un iddia ettiği gibi Galatasaraylı olmaktan dolayı ilk utancı değildi. Bu tarih öncesinde de Uluç, tuttuğu takımdan dolayı hissettiği utancı çeşitli vesilelerle dile getirmişti. Bahse konu tarih öncesinde Hıncal Uluç’un Galatasaraylı olmaktan dolayı utancını belirttiği vakalardan tespit edebildiklerimizi sıralayalım.

11 Ağustos 2013 tarihinde Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan kupa finali hakkında görüşlerini aktaran Hıncal Uluç Galatasaray’ın oynadığı futbolu beğenmeyerek “Galatasaraylı olduğumdan utandımdemişti.

26 Ekim 2010 tarihinde Galatasaraylı kimliğinden duyduğu utancı bir kez daha şöyle ikrar etmişti:

“Maçın 90’ıncı dakikası da dahil en ilginç sahnesi Sabri’nin Galatasaray tribünlerine gidip üçlü çektirmesiydi. Yani Galatasaray için bundan daha utanç verici bir sahne olamaz. Ben işte o an Galatasaraylılığımdan utandım. Ve de Fenerbahçeliler buna neden kızdılar anlamadım.”

Uluç, NTV’de 18 Mayıs 2010 tarihinde yayınlanan bir programda Galatasaraylı olmaktan utandığını yine dile getirmişti.

Sabah Gazetesinde 17 Mart 2005 tarihinde yayınlanan “Galatasaraylı olmaktan utanmak!..” başlıklı yazısında utancını şöyle dile getirmişti:

“Bu hafta televizyon yorumlarımda Galatasaraylı olduğumu söyledim. Şimdi de burada yazıyorum.. “Galatasaraylı olmaktan utandım” demek için.. Hasan ve Arif’e yapılan çirkin, iğrenç, yüz karası saldırı, beni Galatasaraylı olduğumdan utandırdı.”

Hıncal Uluç, 21 Mayıs 2007 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar sonrasında Galatasaraylılığından utandığını belirtmişti. Dönemin Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın da Uluç’un bu sözleri üzerine “Biz de Hıncal Uluç”un Galatasaraylılığından utanıyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Tüm bunlardan önemlisi, Daha önce Sabah Gazetesinde 11 Ekim 2003 tarihinde yayınlanan “Hayat yarıştı!. Yarışan da ben..” başlıklı yazısında Galatasaraylı olmaktan ilk defa utandığını şu sözlerle dile getirmişti:

“Galatasaraylı olduğumdan ilk defa utandım. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın bunu başardı.”

Hıncal Uluç Galatasaraylı olmaktan o kadar fazla utanmış olacak ki, ne zaman ilk ne zaman son karıştırır hâle gelmiş…

 

Hıncal Uluç Defalarca Artık Galatasaraylı Olmadığını Da Belirtmişti

4 Şubat 2020 tarihli “Ben artık Galatasaraylı değilim!.” başlıklı köşesinde başlığından anlaşılacağı üzere yine Galatasaray’ı bıraktığını iddia etmiş.

“İşte dosta düşmana ilan ediyorum..
Bu Mustafa, Başkan, bu Belhanda, Galatasaray formasında kaldıkça benim içimden Galatasaray’ı tutmak gelmez.. Kesin..
Bu ikisi yüzünden her maçlarını kaybetsinler istediğim takımı nasıl tutarım ki!.
Peki artık yüzlerine dahi tahammül edemediğim bu ikisinin çekip gittiği, ya da yollandıkları gün ne mi olur?
Bilemem..”

 

Hıncal Uluç'un 4 Şubat 2020 tarihli "Ben artık Galatasaraylı değilim!." başlıklı köşesi
Hıncal Uluç’un 4 Şubat 2020 tarihli “Ben artık Galatasaraylı değilim!.” başlıklı köşesi

 

1 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan “Terimsporlu değilim!.” başlıklı yazısında Fatih Terim’in başında olduğu Galatasaray’ı desteklemediğini şöyle belirtmişti:

“Konya maçını izlerken artık Galatasaraylı olmadığımı hissettim. En azından Fatih Terim başında oldukça Galatasaray kazansın istemiyorum.”

“Hem Fatih, hem de o başında oldukça Galatasaray bitti bende.”

30 Nisan 2019 günü katıldığı TV programında ise artık Galatasaray taraftarı olmadığını söylemişti.

Sabah Gazetesinde 15 Ocak 2011 tarihinde yayınlanan “Ben artık Galatasaraylı değilim!..” başlıklı yazısında artık Galatasaraylı olmadığını şöyle öne sürmüştü:

“”Oğlum Hıncal, sen artık Galatasaraylı değilsin..” Değilim.. Kendimi artık Galatasaraylı hissetmiyorum.”

 

Hıncal Uluç'un 15 Ocak 2011 tarihli "Ben artık Galatasaraylı değilim!.." başlıklı yazısı
Hıncal Uluç’un 15 Ocak 2011 tarihli “Ben artık Galatasaraylı değilim!..” başlıklı yazısı

 

Uluç, 2012 yılında Galatasaray Spor Kulübü üyeliğinden istifa ederek ayrılmıştı.

Yorumunuzu yazınız...