“Fazla Kurcalamayın Hayatı, Vicdanınız Temizse, Yüreğiniz de Güzelse.. Yaşayın Gitsin İşte..” Dizelerinin Can Yücel’e Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Can Yücel’e ait olduğu iddiasıyla paylaşılan şiirlere yönelik incelemelerimize “Fazla kurcalamayın hayatı, Vicdanınız temizse, Yüreğiniz de güzelse.. Yaşayın gitsin işte..” dizeleriyle devam ediyoruz.

Bahse konu şiirin tamamı şu şekilde:

 

Fazla kurcalamayın hayatı,
Sağlığınız yerindeyse,
Vicdanınız temizse,
Yüreğiniz de güzelse..
Yaşayın gitsin işte..
Gerisi laf ola, beri gele..
Hayat bu kadar basit bir hadise..

 

Can Yücel’in tatlı umursamazlığı var üzerimde: “Fazla kurcalamayın hayatı, vicdanınız temizse, yüreğiniz de güzelse, yaşayın gitsin işte..”” gibi notlarla dizelerin sıklıkla hatalı şekilde Can Yücel’e yönelik atfedildiği görülüyor.

 

can yücelin tatlı umursamazlığı

 

can yücel yaşayın gitsin işte

 

Vicdanınız temizse Yüreğiniz de güzelse yaşayın gitsin işte

 

Ancak sanılanın aksine ne Can Yücel umursamaz bir kişilikti ne de paylaştıkları şiir / söz şahsına aitti.

2016 yılından sonra şahsına izafe edilmeye başlanan şiirin Can Yücel’e ait olduğuna dair eserlerinde bir ize rastlanamıyor.

Şiirin sahibi T. Tuğba Baş.

T. Tuğba Baş’ın 2014 yılı Şubat ayında sosyal medya hesaplarında paylaşmasının ardından anılan şiir Can Yücel’e ait olduğu iddiasıyla dolaşıma sokulmuş.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=246753998838000

 

T. Tuğba Baş, Can Yücel’in adını ve resmini kullanan profiller tarafından kendine ait şiirin Can Yücel’e atfedilmesine şöyle tepki göstermişti:

“Bu şiir bizzat şahsıma aittir ve ilk kez evvelce isimli sayfamda yayınlanmıştır. Bu yaptığınız ustaya ve benim emeğime haksızlıktır. Gerekli düzenlemeleri yapmanızı rica ediyorum. T.Tuğba Baş”

 

Yorumunuzu yazınız...