Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi‘nde 15 Aralık 2017 günü “Hazır bu ümmet ruhu şahlanmışken biriniz de ‘Lefkoşa’ deyiverseydi” başlığıyla yayınlanan yazısında Erol Evgin’in  “Sen Unutulacak Kadın mısın” albümünü yeni sanarak hataya düşmüştü:

YENİ: TÜRK MÜZİĞİNDE AKERDEONU ÖZLEMİŞİM

EROL Evgin’in yeni çıkan “Sen Unutulacak Kadın mısın” albümünü çok sevdim. Yıllardır tanıdığımız Erol Evgin...

Bu ülkeye aitliğimizi anlatan o güven ve huzur veren ses aynı duruyor.

“İstanbul Bizi Affet”i çok sevdim. Arkadan hafiften gelen akordeon da çok iyi gitmiş.

Albüme adını veren şarkı da çok hoşuma gitti. Öteki şarkılardan da “Her Gece”, “Çelişki”yi keyifle dinledim.

Türkiye’ye güzel bir yılbaşı hediyesi olmuş.

Erol Evgin’in bir döneme damgasını vuran “Sen Unutulacak Kadın mısın” albümü 1997 yılında yayınlanmıştı. Yeni değil yani.

Belli ki, İstanbul Bizi Affet adlı şarkısını daha önce hiç dinlememiş. Ama albümdeki “Ben İmkansız Aşklar İçin Yaratılmışım” adlı parçaya daha önce denk gelmiş olmaması, Özkök kalibresi için pek mümkün değil gibi görünüyor.

Hatasına rağmen Özkök, 16 Aralık 2017 günkü “Müdür Bey Bahanen O Sahneden Beter” başlıklı yazısında hatasını kabullenip okurlarıyla paylaşma erdemini göstermişti:

STREAMİNG EFEKTİ

DÜNKÜ yazımda Erol Evgin’in yeni albümü diye yazdım...

Tabii ki bazı okurlarım haklı olarak bunun 1990’lı yılların sonunda çıkan bir albüm olduğunu hatırlattı... Haklılar... Yeni olan albümün yeniden basılması ve streaming platformlarına konulmasıydı... Ben bu tür olaylara hep yeni albüm gibi bakıyorum. İyi de oluyor... Çünkü atladığımız bazı şarkılara ikinci bir hayat veriyor.