Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kilisede Görüntülendiği Video Ak Parti Milletvekili Markar Esayan’ın Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi’nde 22 Ekim 2020 Tarihinde Düzenlenen Cenaze Töreninden

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kilisede eşi Emine Erdoğan ile görüntülendiği video sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından şüphe ile karşılanarak paylaşılmış.

 

 

Paylaşım örnekleri:

 

Milli direniş:

“Ben ne izledim! 😳”

 

https://twitter.com/Milli_direnis/status/1573589692431335426

 

Berk Doga (@83Berkk):

“Akp liler tam kadro ne yapıyorlar anlamadım.?”

 

Muhittin Akgül:

“Böyle bir tütsülenme törenine CHPlilerin katıldığını düşünün! Ne din kalır ne iman! İsrail ajanı, İsrail dostu… demediklerini bırakmaz bir zamanlar Filistin için meydanlarda racon kesenler!”

 

İMAM efendi (@muhalif_imam_):

“Tövbe yarabbim tövbe… Bu nedir yahu!?”

 

erdogan-kilise-toren

 

Söz konusu video, mide rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 16 Ekim 2020 günü hayatını kaybeden Ermeni-Çerkes asıllı gazeteci ve siyasetçi Markar Esayan’ın Kumkapı MeryemAna Patriklik Kilisesi’nde 22 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen cenaze töreninden.

 

markar-esayan-cenaze-toreni

 

Eski AKP İstanbul Milletvekili Markar Esayan için Kumkapı’daki Ermeni Patrikhanesi’nde düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da eşlik etmişti.

 

 

* “Başkalarının yazısını kaynak atfı yapmadan kullanmaktansa içerik yayımlamamayı tercih ederim.” (Robert Bosch)

 

Yorumunuzu yazınız...