Bir kadının engelli biriyle evlenmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu” gibi ifadelerle paylaşılan görüntü bir Iraklı içerik üreticisinin KURGUsu

 

 

Sosyal medyada (doğru) haber aktardığı sanılarak takip edilen, ancak sıklıkla asılsız iddialarla ilintisiz görüntüleri etkileşim için paylaşan profillerin dolaşıma soktuğu son video, bir kadının engelli bir erkekle düğünü temalı.

 

Videoyu zihin hastalığından muzdarip damatla gelinin görüntülendiği iddiasının kaynağı paylaşım:

 

MEGA MAG (@megahaber_): “Sosyal medyada bir kadının engelli biriyle evlenmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu “

 

 

 

Paylaştığı asılsız içeriklerle hatırladığımız Mega Mag adlı profilin paylaştığı görüntü aynı iddiayla diğer şıracılar tarafından da hemen kullanılmış.

 

Metropol Haber (@metropolmedya_): “Bir kadının engelli biriyle evlenmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu”

 

mühendisyen (@muhendisyenn): “Bir kadının engelli biriyle evlenmesi sosyal medyada tartışma konusu oldu O anları sosyal medyada paylaşan kadın eleştirenlere neden oldu “

 

 

 

Görüntü 2023 yılı Nisan ayında “Damat akıl hastalığı varmış gelinin partiden çıkmasına izin verilmemiş” (“پێدەچی زاوا نەخۆشی نەفسی ھەبێ بوکیش خۆی پێ رانەگیرا ئاھەنگی بەجێھێشت”) açıklamasıyla dolaşıma girmiş.

 

 

 

Damadın absürt bir engelli taklidi yaptığı saçma video sosyal medya platformlarında mizansen içerik paylaşan Iraklı “Anmar ve Nerjosa” (“انمار ونرجوسة”) adlı profilin kurgusu.

 

Nrggs2 uzantılı Instagram hesaplarındaaynı aynı “düğün” konseptinin farklı senaryolarda kullanıldığı (Gerçek Kesit oyunculuğundan da kötü) içerikler mevcut.

 

“Sevdiğini alan ömrü boyunca öksüz kalır” (“الما ياخذ حبيبه يضل كل عمره يتيم”) açıklamasıyla 17 Nisan 2023 günü paylaşılan farklı mizansen:

 

 

 

 

2 Mayıs 2023 günü aynı lokasyonda çekilen ve “gerçek bir hikâye” (قصه حقيقيه) açıklamasıyla paylaşılan farklı senaryo:

 

 

@nmr_sقصه حقيقيه♬ الصوت الأصلي – انمار ونرجوسة


Yorumunuzu yazınız...