Fotoğrafta yer alan yaratığın, domuz tarafından doğurulan insana benzeyen bebeğe ait olduğu iddiası doğru değil. Söz konusu görüntü, İtalyan sanatçı Laira Maganuco tarafından yapılan bir heykele ait.

Yanlış İddia

 

Bir domuz tarafından insana benzer bebek doğurulduğu iddiasıyla 2018 yılı Temmuz ayında Twitter’da bir kullanıcı tarafından “Elim ayağım titriyor” ifadeleri ile paylaşılan fotoğraflar, sosyal medyada bir hayli dikkat çekmişti.

 

 

Bir Domuz Tarafından İnsana Benzeyen Bir Bebek Dünyaya Getirildiği İddiasına Dayanak Olarak Kullanılan Fotoğraflardan Biri
Bir Domuz Tarafından İnsana Benzeyen Bir Bebek Dünyaya Getirildiği İddiasına Dayanak Olarak Kullanılan Fotoğraflardan Biri

 

Kamboçya’da bir domuzun yarı insan yarı domuz bir bebek dünyaya getirdiği iddiası şu fotoğraflar kullanılarak öne sürülmüştü:

 

https://www.youtube.com/watch?v=DisSZ_vF_js

 

 

Fotoğraftaki Yaratığın Domuzun Doğurduğu İnsana Benzeyen Bebek Olduğu İddiası Asılsız 

Halbuki, bir domuzun doğurduğu insana benzeyen bebek olduğu iddiasıyla paylaşılan fotoğraflar, İtalyan sanatçı Laira Maganuco’nun silikon kullanarak yaptığı bir modele aittir.

Facebook sayfasından Laira Maganuco, Facebook’un fotoğraflarını anlaşılamayan nedenlerle sildiğini belirtmiş ve yaptığı yarı insan yarı domuza benzeyen bebek çalışmasının satışta olduğunu aktarmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...