Tanju Çolak Forma Giymeyen Futbolcuya Maçta Etkisizdi Demişti

Tanju Çolak, 21 Nisan 2016 günü Star Gazetesinde “Galatasaray final biletini kesti” başlıklı yazısında skandal bir hataya imza atmıştı.

Galatasaray’ın Çaykur Rize Spor ile yaptığı maçı yorumlayan bahse konu yazısında, sakatlığı nedeniyle haftalar önce sezonu kapatan Çaykur Rizesporlu Kweuke için ‘etkisizdi’ yorumu yapması, maçı izlemeden “afaki” bir yorum yaptığı kuşkusunu doğurmuştu:

"Sarı-kırmızılı takımın bu sezon Avrupa'ya çıkışın tek yolu olarak kalan kupaya ulaşmaktan başka seçeneği yok. Galatasaray kazanmak için elinden gelenden fazlasını yapmak zorundaydı. Her iki takım da defans arkasına ve arasına atılan toplarda büyük sıkıntı yaşadı. Bu da iki ekibin takım savunmasında ciddi sorunlar sıkıntıların olduğu bir sezon geçiriyor demektir. Hala Semih'in sağ bekte, Sabri'nin sağ önde oynatılmasını anlayamadım. Sabri oynadığı ön bölgede çok etkisizdi. Emre'nin golünden sonra, 500. maçına çıkan ve Rize ile oynanan karşılaşmalarda golleri olan Sneijder'in sakatlanıp oyundan çıkması Galatasaray'ın zaten sınırlı olan hücum gücünü iyice azalttı. Rize topun hakimi gibi görünse de etkili gol silahı Kweuke çok etkisizdi."

Daha sonra ise gazetede bu şekilde çıkan yazının, ‘star.com.tr’de ‘Rize topun hakimi gibi görünse de etkili gol silahı Kweuke’nin yokluğunda çok etkisizdi’ biçiminde düzeltildiği görülmüştü.

* Star Gazetesi Tanju Çolak’ın bahse konu yazısını internet sitesinden kaldırdığı için çevrimiçi bir bağlantı sunulamamaktadır.

malumatfurus hakkında 829 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın