Soner Yalçın Kıvanç Tatlıtuğ’un Tarikat Üyesi Olduğunu İddia Etmişti

Soner Yalçın, Sözcü Gazetesinde günü yayınlanan “Kıvanç Tatlıtuğ… Reza Zarrab… Ve Miami…” başlıklı yazısında Kıvanç Tatlıtuğ ve ailesinin Ahmet Hulusi’nin müridi olduğunu iddia etmişti:

“Sizleri merak içinde bırakmadan, Kıvanç Tatlıtuğ'un ailesinin Miami'ye taşınma nedenini yazayım. Önce...”

“Kıvanç Tatlıtuğ'un ailesi de Ahmet Hulusi'nin müritlerinden.”

“Daha gelecekler var: - (Enbe Orkestrası'ndan) Burcu Özsoy ile evli Cem Tatlıtuğ ve işadamı Cem Adanur ile evli Melisa Tatlıtuğ. Gitmeyecek kişi; (Ahmet Hulusi'nin inadına Londra'dan ev alan) Kıvanç Tatlıtuğ olacak! Zaten... Annesini (ailenin üstadı Ahmet Hulusi'yi) dinlemeyip Başak Dize ile evlendi. Düğüne gitmeyen annesine göre (ki artık bunu Ahmet Hulusi diye okuyun), oğlu Kıvanç Tatlıtuğ'a büyü yapılmıştı.”

“İşte Tatlıtuğ ailesi... Ailenin fertleri her fırsatta sözleri ve sosyal medyada yazdıklarıyla AKP karşıtı; sözüm ona "Atatürkçüler"! Ama gelin görün ki; Ortaçağ karanlığına teslim olmaktan kurtulamıyorlar!”

Bu iddiayı hem Kıvanç Tatlıtuğ hem de Ahmet Hulusi yalanlamıştı. Kıvanç Tatlıtuğ ayrıca, Miami’de yaşayan Ahmet Hulusi’nin müritlerinden olduğunu ifade eden Soner Yalçın’ı mahkemeye vermişti.

Avukatı şu şekilde bir açıklama yapmıştı:

“Müvekkilim ve diğer aile üyeleri hiçbir tarikatın mensubu olmamış ve yaşamlarını hiçbir tarikat veya kanaat liderinin tavsiyelerine uyarak yönlendirmemiştir. Yazıda geçen Ahmet Hulusi isimli kişiyle de herhangi bir tarikat bağları yoktur. Nitekim Ahmet Hulusi de sosyal medya hesabından kendisinin bir tarikat lideri olmadığını ve müvekkillerimi hiç tanımadığını açıklamıştır.”

Kıvanç Tatlıtuğ’un kardeşi Cem Tatlıtuğ da şu şekilde konuşmuştu:

“O iddialardan bir tanesini doğrulayamasın, yazdıklarını kağıda döküp yediririm. Son 5 yılımı araştırsınlar, Amerikan Konsolosluğu’nun önünden geçmişliğim yok. Evet, kardeşim Tugay ile eşi Ebru şubatta Amerika’ya gitti. 40 yaşında adam, 20 yıldır da Amerika sevdalısıydı, gitti. Ama dönecek. Oturma izni bile yok. Annem Nurten ve babam Erdem Tatlıtuğ da ona göre Amerika’ya yerleşmiş. Yahu babam uçağa binemiyor. Bu yüzden Kıvanç ile Başak’ın Paris’teki nikahına bile gidemedi. Adam Avrupa’ya gidememiş, Amerika’ya mı yerleşecek? Diğer iddia da dört villamızı satmışız güya, Amerika’da ev arıyormuşuz. Zamanında aldığımız ev değerlendi, sattık. Yerleşecek olsak her şeyi satardık. Malımız duruyor burada. O şahıs siyaseti, hacı hocaları karıştırmış ailemize. Ben Atatürkçü bir bireyim. Madem öyle şalvar giyeyim, tespih sallayayım, sarık takayım da tam olsun!”

Nitekim, iddialarını belgeleyemeyerek ve destekleyemeyerek davayı kaybeden Soner Yalçın, 15 bin TL ödemeye mahkum oldu.

Tüm bu söylenenlere ve olanlara rağmen Soner Yalçın kafasında Kıvanç Tatlıtuğ ve ailesi “kripto tarikatçı” yapılarını sürdürüyordur muhtemelen.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*