Soner Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolmabahçe Görüşmesi Hakkındaki Yorumunun Tarihini Şaşırmış

Soner Yalçın, Sözcü Gazetesi’nde 13 Aralık 2016 günü yayınlanan “Neden kızgınız biliyor musunuz? başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dolmabahçe uzlaşısı”na ilişkin yaptığı yorumun zamanlamasını yanlış hatırlamış:

Dolmabahçe Sarayı'ndaki; Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Öcalan'la görüşmeleri yürüten Kamu Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ve İmralı Heyeti'nden Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan ve İdris Baluken'in olduğu toplantıda, Öcalan'ın PKK'ya silahsızlanma kongresini toplama çağrısı medyaya okundu.
Ve… Yıl 2014 idi.
Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyordu.
Birden… “Dolmabahçe açıklamasını doğru bulmuyorum. Ben oradaki toplantıyı da doğru bulmuyorum” dediniz.
Ve dediniz ki:
“Şimdi varsa yoksa bakıyorsun Kürt sorunu. Kardeşim ne Kürt sorunu ya. Artık böyle bir şey yok. Neyin eksik senin? Başbakan çıkardın mı, bakan çıkardın mı, çıkardın. TSK'de var mısın varsın. Ne istiyorsun, daha ne istiyorsun?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 yılında değil, 2015 yılı Mart ayında izleme heyetine ve Dolmabahçe Sarayı’nda okunan 10 maddelik deklarasyona karşı olduğunu açıklamıştı. Cumhurbaşkanlığı seçimi çoktan olmuş bitmişti.

cumhurbaskani-erdogan-bestepecumhurbaskani-erdogan-bestepe

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*