Sevilay Yükselir ve Atatürk Havalimanı CIP Salonu

Sevilay Yükselir, Habertürk Gazetesi’nde 21 Ekim 2016 günü yayınlanan “İçişleri Bakanının dikkatine” başlıklı yazısında, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki THY CIP salonuna ilişkin malumatfuruşluk yaparken bir hataya imza atmış:

"Kaçıncı olmuştur Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına çıkışım bilmiyorum ama yemin ediyorum ilk kez böyle bir eziyetle karşılaştım değerli okurlarım. Saat sabahın 6’sıydı. Yanımda Amerikalı arkadaşım Anna’yla THY kontuarından hiç sıra falan beklemeden birkaç dakika içerisinde biniş kartlarımızı aldık. Pasaport kontrolü için önce CIP’te sıraya girdik. Baktık ki sıra çok yavaş ilerliyor, “Tek güvenlik noktası olduğundandır bu durum” deyip diğer tarafa yöneldik."

Yurt dışına sık çıktığını iddia ediyor Sevilay Yükselir ama bir noktayı yanlış aktarmış. Atatürk Havalimanı dış hat terminalinde THY CIP salonuna ancak pasaport kontrol noktasından geçtikten sonra erişilebilir. THY CIP salonunda pasaport kontrolü yapılmaz. Pasaport kontrol edilmeden ve güvenlik kontrolü yapılmadan Duty Free alanına, uçuş bekleme salonlarına ya da THY CIP salonuna geçiş yapılamaz. Bu durum aslında sadece THY Dış Hat Gidiş CIP Salonu için değil, Atatürk Havalimanındaki dış hat için oluşturulan tüm CIP salonları için geçerlidir.

 

malumatfurus hakkında 829 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın