Selahattin Duman ve Bursa-İstanbul Feribot Hattı

Selahattin Duman, 3 Eylül 2015 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan köşe yazısında, Fatih Çekirge’nin 31 Ağustos tarihli köşe yazısında bahsettiği Muğla-İstanbul seyahatine değinmiş.

“Bu yolu kullananlar bilir. Ya Bandırma’dan feriboya binip Yenikapı’da inersin. Yahut karadan devam edersin. Yalova üzerinden Bursa, Kocaeli yapıp İstanbul’a ulaşırsın. Fatih Çekirge, Bursa’dan feribota bindiğine göre aynı güzergâhın içinde hem Bandırma hem Bursa bir arada olamaz. Gelmişken Bandırma’yı da bir göreyim deyip yolu uzatması bana mantıklı gelmiyor. Tahminim, Yalova’dan geçerken denizi gördü, orayı Bandırma zannetti.” diyen Duman, ilginç bir teori ortaya atmış.

Fatih Çekirge’ye sataşmasına girmeden, kendisinin atladığı bir hususa dikkat çekmek istiyoruz. Selahattin Duman’ın bahsettiğine ilaveten Bursa’dan feribota binerek gitmek mümkün. Bursa’dan İstanbul’a ulaşmak için Topçular-Eskihisar feribot hattının kullanılmasına gerek yok. Bursa’nın Mudanya ilçesinden İDO’nun feribot seferleriyle Yenikapı’ya ulaşılabilir. Bu durumda, Fatih Bey’in Yalova’dan geçmesine ve orayı Bandırma zannetmesine de gerek kalmaz yani.

Kaynaklar:

Selahattin Duman’ın 3 Eylül 2015 tarihli köşe yazısı: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/selahattin-duman_522/halk-dedikleri-bu-herif-mi_29974494

Fatih Çekirge’nin 31 Ağustos 2015 tarihli köşe yazısı: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/fatih-cekirge_174/1000-km-lik-yol-boyu-izlenimleri-1-kasim-da-ne-olur_29948499

İDO’nun Mudanya-Yenikapı Feribot Seferleri Programı: http://www.ido.com.tr/tr/tarifeler/2015-yaz-tarifesi/687

malumatfurus hakkında 829 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın